Ceturtdiena, 20.06.2024 11:59
Maira, Rasa, Rasma
Otrdiena, 11. jūnijs, 2024 11:02

Nedēļas nogalē Ķeguma trasē norisinājās Pasaules čempionāta posms motokrosā MXGP

OgreNet / Leta
Nedēļas nogalē Ķeguma trasē norisinājās Pasaules čempionāta posms motokrosā MXGP
Foto: mxgp.com
Otrdiena, 11. jūnijs, 2024 11:02

Nedēļas nogalē Ķeguma trasē norisinājās Pasaules čempionāta posms motokrosā MXGP

OgreNet / Leta

Labākie motokrosa braucēji nedēļas nogalē pulcējās "Zelta zirga" mototrasē Ķegumā uz kārtējo pasaules čempionāta posmu. Kā jau ierasts, paralēli galvenajām pasaules čempionāta sacensībām notika arī braucieni Eiropas čempionāta ieskaites klasēs, taču pašmāju vadošais motosportists Pauls Jonas nevarēja piedalīties, jo pagājušā nedēļas nogalē Vācijas posmā guva traumu.

MXGP klasē startēja Tomass Šileika un Uldis Freibergs, EMX250 klasē dalību pieteikuši Kārlis Alberts Reišulis, Mairis Pumpurs, Markuss Kokins un Roberts Lūsis, bet EMX125 klasē - Raivo Laicāns, Alberts Knapšis, Tomass Šaicāns, Jēkabs Kubuliņš, Ralfs Spila un Markuss Ozoliņš.

Latvijas motosportisti Uldis Freibergs un Tomass Šileika svētdien Ķegumā pasaules čempionāta motokrosā devītajā posma  - Latvijas "Grand Prix" - guva ieskaites punktus prestižākajā MXGP klasē.

Pirmajā divdesmitniekā finišējušie motosportisti nopelna punktus pasaules čempionāta ieskaitē un Freibergs tos ieguva, pirmajā braucienā finišējot 17.vietā. Tuvu tam bija arī Šileika, kurš vēl dažus apļus pirms finiša bija priekšā Freibergam, taču viņam dubļainajā trasē neizdevās noturēties labāko 20 pulkā.

Otrajā braucienā Šileika bija 18., bet Freibergs finišēja trīs sekundes pēc viņa un bija pozīciju zemāk.

Pirmajā braucienā labāko sešiniekā bija četri nīderlandieši, uzvaru izcīnot Džefrijam Herlingsam. Otrais bija slovēnis Tims Gajsers, bet aiz viņa divi uzvarētāja tautieši Glens Koldenhofs un Braians Bogerss.

Otrajā braucienā pirmais finišēja spānis Horhe Prado, revanšējoties par pirmajā braucienā piedzīvoto kritienu, tālāk sekoja Gajsers, Herlingss, Koldenhofs un Bogerss, bet pirmo sešinieku noslēdza šveicietis Žeremī Sīvers.

Posmā ar 45 punktiem uzvarēja Herlingss, otrais bija Gajsers ar 44 punktiem, 39 punkti bija Prado, bet 38 - Koldenhofam. Freibergs guva sešus punktus un bija 19., bet Šileika ar trīs punktiem ierindojās 23.pozīcijā. 

MXGP klasē šosezon vairs nestartēs Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass, kurš pagājušā nedēļas nogalē Vācijas posmā guva traumu.

Pasaules čempionātā kopvērtējuma līderis ar 454 punktiem ir Gajsers, kurš par četriem punktiem apsteidz Prado, bet 386 punktus iekrājis Herlingss. Jonass ar 274 punktiem atrodas astotajā pozīcijā.