Piektdiena, 19.04.2024 03:59
Fanija, Vēsma
Pirmdiena, 1. augusts, 2022 08:19

Norisinājies velobrauciens Ogre- Ķegums- Ogre

ogresnovads.lv
Norisinājies velobrauciens Ogre- Ķegums- Ogre
Pirmdiena, 1. augusts, 2022 08:19

Norisinājies velobrauciens Ogre- Ķegums- Ogre

ogresnovads.lv

Sestdien, 23. jūlijā norisinājās Ogres novada Tūrisma informācijas centra rīkotais velobrauciens, kurā piedalījās ogrēnieši un viesi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Brauciena dalībnieki baudīja skaistas dabas un pilsētvides ainavas, kopumā nobraucot ~40 km garu maršrutu no Ogres uz Ķegumu un atpakaļ.

Apļveida velomaršruts sākotnēji veda pa Ogres Krasta promenādi, ļaujot brauciena dalībniekiem baudīt skatus uz Ogres upi un abiem gājēju tiltiem. Bija liels prieks izbraukt arī pa nesen izveidoto ērto veloceliņu uz Ogresgalu. Dodoties uz Ķeguma pusi pa lauku ceļiem, pavērās burvīgas vasaras ainavas. Savukārt posmā no Ķeguma uz Ogri daļa maršruta veda pa Sv. Jēkaba ceļu gar Daugavu, dodot iespēju vērot privātmāju apbūvi.

 Veicot maršrutu, dalībniekiem bija iespēja paviesoties trijos tūrisma objektos:

Z/S Dobelnieki briežu dārzā velobraucēji iepazinās ar saimniecības darbību, apbrīnoja briežus un pabaroja tos;

Ķeguma atpūtas bāzē WindBorn bija iespēja uzzināt par dažādiem ūdenssporta veidiem un uzņēmuma piedāvājumu;

Ciemupes kafejnīcā "Dakota" brauciena dalībnieki ar interesi klausījās saimnieka stāstījumā par lidaparātu un seno auto kolekciju.

Velobrauciens noslēdzās pie jaunākā apskates objekta – Ogres bākas un mola pie Ogres upes ietekas Daugavā, kur paveras brīnišķīgi skati uz Likteņupi un tās krastiem.

Velobrauciena dalībnieki atzina, ka maršruts ir ļoti skaists, daudzveidīgs un, izbraucot to, vērojamas brīnišķīgas ainavas. Maršruts nav marķēts dabā, taču, ja vēlies izbraukt šo maršrutu, izpēti karti šeit un dodies ceļā!

Citus velomaršrutus saviem vasaras piedzīvojumiem meklē: www.visitogre.lv/lv/marsruti-un-kartes

Paldies Ogres novada pašvaldības policijas ekipāžai par palīdzību drošas satiksmes radīšanā īsajā posmā gar A6 autoceļu!

Fotogalerija šeit: