Sestdiena, 13.07.2024 22:19
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 12. decembris, 2022 08:08

Notikusi Oveselība konference "Dzīvo vesels" Ogres novadā!"

ogresnovads.lv
Notikusi Oveselība konference "Dzīvo vesels" Ogres novadā!"
Pirmdiena, 12. decembris, 2022 08:08

Notikusi Oveselība konference "Dzīvo vesels" Ogres novadā!"

ogresnovads.lv

2. decembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā notika jau par tradīciju kļuvusī Oveselība ziemas konference “Dzīvo vesels Ogres novadā!”, kas bija veltīta veselībai un labsajūtai.

Ar aizraujošu stāstu par dzīves līderību dalījās Rūta Lūse, organizāciju attīstības konsultante, uzsverot, ka katram pašam jāuzņemas atbildība par savas dzīves vadīšanu, ņemot vērā vides izaicinājumus, apzinoties sevi un savus resursus, kā arī liela nozīmei ir drosmei sekot saviem mērķiem un būt pašdisciplinētam. Kādā dzīves brīdī sev jāpajautā – vai tas, ko es daru šobrīd, tuvina maniem dzīves mērķiem vai nē?

Neiroloģe Sandra Vestermane prezentācijā par laimes meklējumiem klātesošos ieveda laimes un smaida gēnu pasaulē, mudinot neļauties nolemtībai, bet darboties savas laimes labā! Laime ir dinamiska un orientēta uz procesu, jo zināšanas neārstē, ir jārīkojas. Jaunu emociju, domu, jaunas pieredzes gūšana nepieciešama neiroplasticitātes inducēšanai, smadzeņu «pārprogrammēšanai».

Par Ogrē esošiem un topošiem objektiem, kā piemēram, par āra trenažieru zonu Ogres novada Sporta centra stadionā, Baltijā lielāko profesionālo klinšu kāpšanas sienu un jaunās Ogres valsts 1. ģimnāzijas ēkas tapšanu pastāstīja Aija Romanovska, Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja.

Ar deju priekšnesumu un enerģijas piepildītu pauzi parūpējās mūsdienu deju grupas “Buras” dejotājas.

Noslēgumā klātesošie projekta vadītāja Edgara Asara vadībā devās ekskursijā pa Ogres Centrālās bibliotēkas telpām. Ogres Centrālā bibliotēka tika izvirzīta Starptautiskās bibliotēku asociācijas un institūcijas federācijas gada balvai un bija viena no četrām pretendentēm uz titulu “Gada publiskā bibliotēka 2022”, kā arī guvusi citas atzinības.