Pirmdiena, 22.04.2024 10:00
Armanda, Armands
Pirmdiena, 29. augusts, 2022 08:04

Ogrē atklāj Baltijā lielāko profesionālo klinšu kāpšanas sienu

ogresnovads.lv
Ogrē atklāj Baltijā lielāko profesionālo klinšu kāpšanas sienu
Pirmdiena, 29. augusts, 2022 08:04

Ogrē atklāj Baltijā lielāko profesionālo klinšu kāpšanas sienu

ogresnovads.lv

Ogres pilsētas svētku ietvaros 20. augustā Ogrē, Zvaigžņu ielā 11, tika atklāta Baltijā lielākā profesionālā klinšu kāpšanas siena. Īstenojot projektu, Ogres novadā turpinās sporta pakalpojumu infrastruktūras attīstība, kā arī tiek veicināta kāpšanas sporta attīstība Latvijā. Ir izveidota jauna aktīvās atpūtas vieta Ogres novadā, kur brīvo laiku vērtīgi pavadīt visai ģimenei.

Pašvaldība īsteno jauniešu ieceres

Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka pašvaldība pievērš lielu vērību jauniešu vajadzībām – šogad izdevies īstenot jauniešu ieceri Ogrē atvērt Jauniešu māju, kur jauniešiem pulcēties, pilnveidoties, kalt plānus, un tas īpaši svarīgi, jo Ogres nākotni veidos tieši jaunieši. “Tagad mēs stāvam pie klinšu kāpšanas sienas – pie vertikāles, kurā var uzkāpt, izmantojot tikai savas zināšanas un spēku. Visam tam, ko var izdarīt pats, ir vērtība, un šīs vērtības orientieris arī ir šī siena,” sacīja E.Helmanis, vēlot jauniešiem izmantot iespēju iepazīt klinšu kāpšanas sportu un sasniegt arī augstus rezultātus.

Apliecinājums vēlmei tuvoties virsotnei

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglītis uzteica Ogres novada priekšsēdētāju par paveikto novada iedzīvotāju labā, īstenojot dažādus mazākus un lielākus projektus un ieceres, un atklāja, ka viņam klinšu kāpšanas siena asociējas ar divām lietām: “Pirmā - ir jābūt lunkanam un stipram, lai uzkāptu augšā, otrā – ir jāuzstāda mērķi un jāprot tie sasniegt, lai arī kādas grūtības vai šķēršļi būtu.” J.Eglītis piebilda, ka Ogri un ogrēniešus, virzoties uz attīstību un panākumiem, raksturo trīs vārdi – sīkstums, lepnums un spīts. “Jūs varat lepoties ar savu pilsētu, jo tā ir visstraujāk augošā pilsēta! Un lai šī jaunā siena ir ne tikai magnēts, kas piesaista jauniešus, bet arī apliecinājums, ka jūs gribat nokļūt virsotnē,” vēlēja J.Eglītis.

Klinšu kāpšanas siena Ogrē - augstākā Baltijā

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī idejas par klinšu kāpšanas sienu Ogrē autors Rolands Ruģēns, kuram ir liela pieredze klinšu kāpšanas sportā, grūtajā kāpšanā un ātrumkāpšanā, kā arī boulderingā, viņš ir piedalījies arī pasaules mēroga sacensībās. “Šis ir unikāls projekts. Ogrē izbūvētā klinšu kāpšanas siena ir augstākā Baltijā. Ceru, ka tajā uzkāps visi, kuri to vēlas, un nebaidīsies iepazīties ar šo sporta veidu, kas ir iekļauts jau 2024. gada olimpiskajās spēlēs Parīzē,” sacīja R.Ruģēns. Viņš arī atzina, ka šī projekta īstenošana ir nozīmīga Latvijas mērogā, jo klinšu kāpšanas sportistiem Latvijā piemērotas infrastruktūras trūkuma dēļ ir ierobežotas iespējas trenēties klinšu kāpšanas sportā. Viņš arī pateicās ikvienam, kurš piedalījās ieceres aptaujā un balsoja par tās īstenošanu, pateicās pašvaldībai, kura sadzirdēja un ideju īstenoja, lai sportisti un jebkurš interesents te var trenēties, lai var organizēt sacensības. R.Ruģēns zina teikt, ka tuvākās valstis, kur klinšu kāpšana ir attīstīta, ir Zviedrija un Vācija. Īstenojot projektu Ogrē, svarīgi šķitis, lai tajā ar klinšu kāpšanas sportu var nodarboties ikviens – gan profesionāli sportisti, gan pilnīgi bez pieredzes šajā sporta veidā, jo gan bērniem, gan pieaugušajiem ir pieejamas dažāda augstuma un grūtības pakāpes sienas, kā arī lai jaunais objekts ir “dzīvs” – tiek apsaimniekots, apdzīvots, attīstās, tajā darbojas instruktori, treneri, notiek nodarbības, treniņi un sacensības.

Fotogalerija šeit: