Ceturtdiena, 24. novembris, 2022 08:08

"Ogrei" zaudējums

Leta

Leta

Trešdien "Pafbet" Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) cīņā zaudējumu savā laukumā cieta "Ogre". "Ogre" mājās ar 75:86 (19:17, 15:22, 19:19, 22:28) piekāpās Nikolaja Mazura vadītajai "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits" vienībai.

Mājiniekiem 18 punktus sakrāja Renārs Magone, 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas - Edgars Lasenbergs, bet 15 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles - Uģis Pinete, kurš maču beidza ar piecām personiskajām piezīmēm.

Viesiem 25 punktus un sešas atlēkušās bumbas guva Andrijs Vojnalovičs, bet vēl trīs basketbolisti sakrāja no 11 līdz 12 punktiem, Mertam Rosentālam 12 punktiem pievienojot arī astoņas rezultatīvas piespēles.

Mājinieki vadībā pabija vien pirmās un otrās ceturtdaļas mijā, kā arī trešās ceturtdaļas vidū.

Ogrēniešiem tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, šīs sērijas laikā atzīstot arī Latvijas vadošo komandu "VEF Rīga" un "Ventspils" pārākumu, kamēr Tartu basketbolistiem tā bija trešā uzvara pēc kārtas, iepriekšējā mačā pieveicot "Ventspili".

"Ogrei" produktīvākais spēlētājs ir bijis Kristaps Dārgais, kurš vidēji mačā guvis 11,5 punktus, izcīnījis 9,3 atlēkušās bumbas un atdevis 3,9 rezultatīvas piespēles, taču joprojām dziedē traumu. Sastāva problēmu dēļ iepriekšējā mačā Ogres vienībā debitēja 35 gadus vecais spēka uzbrucējs, komandas galvenā trenera Ulda Švēdes asistents Ernests Kalve, kurš šajā mačā vairāk nekā 16 minūtēs laukumā atzīmējās ar sešiem punktiem.

Tartu vienībā toni nosaka garie spēlētāji Tomāšs Pavelka (līdz šim vidēji 13,3 punkti, 11,6 atlēkušās bumbas un 3,1 bloķēts metiens mačā) un Vojnalovičs (19,2 punkti+5,2 bumbas zem groziem).

"Ventspils" ar astoņām uzvarām desmit dueļos ir otrā, Tartu vienībai ir septiņas uzvaras desmit cīņās un ceturtā pozīcija, "Ogre" ar piecām uzvarām 11 spēlēs ieņem devīto vietu turnīra tabulā, bet Vītola pārstāvētā debitante "Keila" ar bilanci 2-5 ir 12.pozīcijā.

Latviju turnīrā pārstāv sešas komandas - "VEF Rīga", "Ventspils", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja". Igaunija ir pārstāvēta ar deviņām komandām - "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", Tallinas "Kalev"/"Cramo", Tallinas "TalTech", Raplas "Avis Utilitas", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/"Audentes", "Viimsi" un jaunpienācēja "Keila". Tāpat turnīrā sacenšas arī Ukrainas komanda Slobožanskas "Prometey". Ukrainas vienība LIBL sacensībās piedalās pirmoreiz.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad piedalījās 15 komandas. "Final 4" turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pērn par LIBL čempioniem tika kronēti "VEF Rīga" basketbolisti, kuri izšķirošajā mačā pārspēja "Viimsi", bet bronzas godalgas izcīnīja "Parnu Sadam".

Spēles ieraksts šeit:

Nākamā spēle BK "Ogrei" Latvijas Užavas kausa ietvaros, otrdien, 29. novembrī, dodoties izbraukumā uz Cēsīm, lai spēlētu pret BK "Cēsis" komandu.