Sestdiena, 20.07.2024 21:12
Ramona, Ritma
Ceturtdiena, 13. jūnijs, 2024 20:02

Ogrēnietim labi rezultāti Eiropas čempionātā ātrumlaivu sacensībās

OgreNet
Ogrēnietim labi rezultāti Eiropas čempionātā ātrumlaivu sacensībās
Ceturtdiena, 13. jūnijs, 2024 20:02

Ogrēnietim labi rezultāti Eiropas čempionātā ātrumlaivu sacensībās

OgreNet

Pagājušajās nedēļas nogalē no 7. līdz 9. jūnijam Polijā, Hodžezas pilsētā  norisinājās  Eiropas čempionāts ātrumlaivu sacensībās GT30 klasē. Latviju šajā klasē pārstāvēja ogrēnietis Endijs Boķis.

"Šīs man bija otrās, tāda mēroga sacensības, ja pirmajās piedalījos, lai vairāk gūtu pieredzi, tad šogad devāmies ar kaujiniecisku noskaņojumu," par savu dalību dalās Endijs Boķis.

Uz šā gada sezonu NDBoats laivu ražotnē tika uzbūvēta jauna laiva ar pilnīgi jaunu dizainu. 
Korpusa zemūdens daļa pēc konsultācijām ar speciālistiem no Amerikas, tika izmainīta līdz nepazīšanai. "Jau pirmajos testos bija skaidrs, ka esmu palicis nedaudz ātrāks un laivas starts ir kļuvis iespaidīgs, kas pierādījās šajās sacensībās. Visos startos biju kopā ar līderiem," stāsta Endijs Boķis.

Pirmajā dienā norisinājās kvalifikācija, kas sportistam neesot bijusi diez ko veiksmīga.
Kopā bija četri braucieni no kuriem pirmais bija vissveiksmīgākais, jo Endijs finišēja septītajā vietā. Pārējie braucieni nebija tik veiksmīgi, savukārt, trešajā braucienā viņam piešķīra soda apli par konkurentu bloķēšanu starta taisnē, ko nedrīkst darīt. 

Kopvērtējumā Eiropas Čempionātā Endijs Boķis ierindojās 10. vietā. 

"Esmu apmierināts ar šādu rezultātu. Jāpierod pie jaunās laivas un tad jau arī rezultāts neizpaliks. Drīzumā atsāksim testus, lai spēcīgāki izietu uz startu Tallinnā, kur jūlijā norisināsies pasaules čempionāts GT30 laivu klasē," stāsta Endijs Boķis