Trešdiena, 29.05.2024 06:31
Maksis, Raivis, Raivo
Trešdiena, 25. maijs, 2022 08:40

Ogres novada orientieristi startē Eiropas velo orientēšanās čempionātā

ogrenet.lv
Ogres novada orientieristi startē Eiropas velo orientēšanās čempionātā
Andris Sarksņa distancē
Trešdiena, 25. maijs, 2022 08:40

Ogres novada orientieristi startē Eiropas velo orientēšanās čempionātā

ogrenet.lv

No 19.maija līdz 22.maijam, Lietuvas pilsētā Ignalinā norisinājās Eiropas velo orientēšanās čempionāts, kur Eiropas čempionātā pieaugušajiem Latviju pārstāvēja Andris Sarksņa no Ogres un Eiropas čempionātā junioriem Jēkabs Toms Andersons no Ikšķiles.

Sacensības 19.maijā sākās ar vidējo distanci Eiropas Junioru čempionātā,ātrā meža apvidū, kurā Jēkabs ierindojās 17. vietā, distances laikā pieļautās kļūdas variantu izvēlēs šoreiz, neļāva ierindoties augstāk.


20.maijā, abi mūsu novada pārstāvji startēja sprinta distancē, kas izaicināja ar tehnisko apvidu un sarežģītām distancēm, traucoties gan pa Ignalinas pilsētas ielām, gan blakus esošo mežu. Jēkabam Tomam Andersonam izdevās izcīnīt 8.vietu, kas startējot pirmo gadu Junioru konkurencē ir ļoti augsts rezultāts. Andrim Sarksņam, diemžēl paņemts nepareizs kontrolpunkts un distance bez ieskaitīta rezultāta.


Sestdien, 21.maijā tika dots starts garajai distancei, kas sportistus izaicināja, ceturtā Lietuvas augstākā kalna “Nevaišu kalna”apkārtnē, kas ar savām stāvajām nogāzēm un distances lielo augstuma starpību sportistiem nodrošināja ļoti izaicinošas sacensības. Andris Sarksņa, 45 km garajā distancē ierindojās 47. vietā, pieļaujot vairākas kļūdas distances pirmajā daļā, kas beigās neļāva ierindoties augstākā vietā. Arī Jēkabam kļūdas distances pirmajā daļā, kā dēļ distances otrā puse bija jāveic vienam, attiecīgi finišā iegūta 17.vieta. Jēkaba komentārs, pēc distances: “Bija redzams, ka vecākiem sāncenšiem ātrums bija lielāks, tomēr tagad ir zināms, uz ko ir jāliek fokuss gatavojoties nākamajiem startiem, lai nepieļautu nevajadzīgas kļūdas un būtu fiziski ātrāks”.


Svētdien, 22.maijā tika sadalītas godalgas stafetēs, Eiropas čempionātā pieaugušajiem, sacensības notika jaukto komandu konkurencē, kur komandā startē divi vīrieši un viena sieviete. Andrim izdevās labs brauciens 1. etapā, un stafeti izdevās nodot kā līderim. Finišā Latvijas komandai izcīnīta 11.vieta. Eiropas Junioru čempionātā stafetes tika organizētā klasiskajā formātā, kur junioru konkurencē, Latvijas komandai ar Jēkabu Tomu Andersonu sastāvā, iegūta 8.vieta.


Informāciju sagatavoja Nauris Neimanis, Ogres novada sporta centra orientēšanās kluba "Ogre OK/SC"treneris