Piektdiena, 14.06.2024 20:57
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
Ceturtdiena, 28. jūlijs, 2022 08:07

Ogres orientieristi startē Pasaules velo orientēšanās čempionātā

ogrenet.lv
Ogres orientieristi startē Pasaules velo orientēšanās čempionātā
Ogres novadu Latvijas izlases sastāvā pārstāvēja ogrēnietis Andris Sarksņa, startējot vīru elites konkurencē un Jēkabs Toms Andersons no Ikšķiles, kurš startēja junioru konkurencē.
Ceturtdiena, 28. jūlijs, 2022 08:07

Ogres orientieristi startē Pasaules velo orientēšanās čempionātā

ogrenet.lv

No 15.07 līdz 20.07 Zviedrijas pilsētā Falunā norisinājās Pasaules velo orientēšanās čempionāts un Pasaules junioru velo orientēšanās čempionāts. Ogres novadu Latvijas izlases sastāvā pārstāvēja ogrēnietis Andris Sarksņa, startējot vīru elites konkurencē un Jēkabs Toms Andersons no Ikšķiles, kurš startēja junioru konkurencē.

Distances tika rīkotas divos ļoti dažādos apvidos. Pirmais starts notika Latvijai līdzīgā, smilšainā priežu mežā ar daudz takām, nelielām virsotnēm un ieplakām. Vīru elitē Andrim Sarksņam iegūta 45.vieta. Starp junioriem, no Latvijas, labākais Jēkabs Toms Andersons 35.vietā.


Atlikušie trīs starti - garajā distancē, sprintā un masu startā - tika organizēti Falunas apkārtnē, kur ceļu tīklu galvenokārt sastādīja slēpošanas trases, bet taku tīklu sakņainas un ļoti akmeņainas takas, kas latviešu braucējiem bija liels izaicinājums.


Garajā distancē tika izmantotas Falunas mežu kalnainākās nogāzes, kur Andrim Sarksņam atkārtots vidējās distances rezultāts – 45. vieta. Starp junioriem Jēkabs Toms Andersons - 34.vietā.


Sprintā sportistiem bija jātraucas pa Falunas pilsētas ielām, kas distances beigu daļā iekļāva arī stāvās MTB nobraucienu takas. Andrim Sarksņam izcīnīta 40.vieta, kamēr starp junioriem, no Latvijas junioriem labākais bija Jēkabs Toms Andersons kurš ierindojās 34.vietā.


Sacensību pēdējā dienā starts tika dots masu starta distancē, kas no dalībniekiem prasīja ne tikai orientēšanos un ātru braukšanu, bet arī koncentrēšanos uz distanci braucot plecu pie pleca ar sāncenšiem. Elites grupā Andrim Sarksņam iegūta 42.vieta, bet Jēkabam Tomam Andersonam diemžēl izlaists kontrolpunkts un finišā rezultāts neieskaitīts.

Informāciju sagatavoja Andris Sarksņa, komandas pārstāvis