Sestdiena, 13.07.2024 04:08
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 1. februāris, 2024 08:10

Orientieristi gatavojas lielajiem startiem

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Orientieristi gatavojas lielajiem startiem
Ogres orientieristi cītīgi trenējas pirms sezonas nozīmīgākajām sacensībām
Ceturtdiena, 1. februāris, 2024 08:10

Orientieristi gatavojas lielajiem startiem

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Pagājušā gada nogalē labus rezultātus pārbaudes sacensībās uzrādījuši Ogres novada Sporta centra un OK «Ogre» orientieristi. Spēcīgākie ogrēnieši janvāra nogalē Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionātos, kuri norisināsies Austrijā.

Kā pastāstīja Ogres novada Sporta centra orientēšanās treneris Nauris Neimanis, atlases sacensībās par tiesībām pārstāvēt Latvijas izlasi Pasaules junioru čempionātā biļetes uz Austriju izcīnīja Audris Odo Vītoliņš un Elīze Bremze, bet jauniešu konkurencē no ogrēniešiem izlases sastāvā iekļuva Lūkass Siliņš, Renārs Grasis un Bruno Šterns. «Gatavojoties sezonai, visi sportisti ieguldījuši apjomīgu un kvalitatīvu darbu, kopumā pieveicot piecus līdz septiņus tūkstošus kilometru dažādās orientēšanās distancēs skriešus, uz slēpēm un rollerslēpēm,» sacīja treneris. «Ziemas sezona uz slēpēm tika uzsākta ar treniņnometni novembrī Idrē Zviedrijā, turpinājās ar ziemas orientēšanās treniņiem Ogrē un Latvijas izlases treniņnometnē decembrī Šjušenā (Sjusjøen) Norvēģijā. Kā īpašs bonuss tiek vērtēti treniņi kopā ar Norvēģijas izlasi, tajā skaitā Pasaules čempionāta medaļniekiem, un dažādas iegūtas vērtīgas uzziņas.»

Turpat Norvēģijā 16.–17. decembrī mūsu sportisti debitēja Pasaules ranga sacensībās pieaugušo Elites grupā. Labākais sasniegums Renāram Grasim, kurš sprintā 62 vīru konkurencē izcīnīja 18. vietu. Iegūtie pirmie Pasaules ranga punkti sportistiem palīdzēs tikt pie izdevīgākām starta pozīcijām nākamajās sacīkstēs. 

Otras atlases sacensības, kas notika 29.–30. decembrī Rakverē Igaunijā, sniedza pārliecību par saviem spēkiem, jo visi ogrēnieši izcīnīja godalgotas vietas. Bruno Šterns uzvarēja sprintā V-18 vecuma grupā, Lūkasam Siliņam (V-18) 2. vieta garajā distancē, Audrim Odo Vītoliņam (V-20) 2. vieta garajā distancē, Renāram Grasim 3. vieta sprintā Elites grupā, bet Elīzei Bremzei 3. vieta sprintā S-20 kategorijā.

Patlaban tiek aizvadīti pēdējie atslēgas treniņi sniegotākajās Latvijas vietās pirms sezonas galvenajiem startiem. Sacensībām Austrijā varēs sekot līdzi tiešraides translācijās internetā Starptautiskās orientēšanās federācijas (IOF) mājaslapā https://orienteering.sport/, kā arī Zviedrijas, Austrijas un citu valstu nacionālajās televīzijās. Pirmais starts 23. janvārī. Vēlēsim izdošanos mūsu sportistiem!