Otrdiena, 25. aprīlis, 2023 08:02

Pirmā uzvara 2.līgā

Agris Suveizda, Ogre United
Publicitātes foto

Saulainajā svētdienā 100 sanākušos līdzjutējus iepriecinājām ar pirmo uzvaru Latvijas 2. futbola līgā – trīs vārti otrajā puslaikā un pelnīts panākums pār Staiceles "Bebriem" (3:0). Ar svarīgākajiem diviem vārtiem izcēlās japānis Kaito Kumakura.

Ja debijas spēlē pret vienu no Austrumu zonas favorītēm "Jēkabpili" (0:1) spēlējām no aizsardzības, tad pret Ziemeļvidzemes futbola pilsētiņas Staiceles komandu favorīti bijām mēs – daudz kontrolējām bumbu, daudz sitām, un malējie aizsargi spēlēja tik augstu, cik ne vienmēr bija raduši darīt pat 3. līgā.

Pirmajā stundā viesi pretojās diezgan ņipri un labi izmantoja savus garos augumus, tiekot pie vairākiem ļoti bīstamiem sitieniem standartsituācijās. Pirmajā puslaikā labākā iespēja gan bija mūsu smailes uzbrucējam Regnāram Skujiņam, kuram neizdevās izmantot izgājienu viens pret vienu, bet otrā puslaika sākumā ar teicamiem tālsitieniem izcēlās gan Andrejs Kondratjevs, gan arī Kamikura – allaž lielisks vārtos bija Elvis Arnavs, taču spēles galotnē bezspēcīgs bija arī bijušais "Valmieras" Virslīgas vārtsargs.

Ko laukuma vidusdaļā neizdevās paveikt ar futzāla sieniņām vienā divos pieskārienos, to izdarījām ar tālajām piespēlēm. Vispirms 78. minūtē Kamikura apakšējo stūri atrada pēc centra aizsarga Denisa Ostrovska piespēles, bet sešas minūtes vēlāk Kaito bija gudrākais un izveicīgākais pēc vārtsarga Ritvara Dalbiņa tālās piespēles, izmantojot sāncenšu nesaprašanos, atlēkušo bumbu eleganti pārmetot vārtsargam un cīņā ar aizsargu ar galvu iebakstot bumbu tukšos vārtos. Kompensācijas laikā punktu ar sitienu tālajā apakšējā stūrī pielika Emīls Siliņš, kuram asistēja Kamikuru nomainījušais Patriks Malvess. 3:0 pār "Bebriem", kuri pirms nedēļas mājās izrāva uzvaru pār Valmieras "Gauju" (3:2).

Sezonu esam sākuši ar trim punktiem divās spēlēs un nākamajā sestdienā dosimies uz Daugavpili, leģendārajā "Celtnieka" stadionā ciemojoties pie Austrumu zonas favorītes "Kalupes". Nākamo mājas spēli aizvadīsim 6. maijā pret "Limbažiem". Nedēļas nogalē sezonu sāka arī "Ogre United" dublieri, 3. līgā ar jauniešu sastāvu mājās kapitulējot Virslīgas kluba "Super Nova" otrajai komandai (0:5). Četrus no pieciem vārtiem ielaidām otrajā puslaikā. Dublieriem drīzumā gaidāmas vēl trīs mājas spēles – 30. aprīlī pret "Siguldu", 4. maijā pret DSVK "Traktors"/LSAB un 18. maijā pret "Albertu".

Ogre United – Staiceles Bebri 3:0 (0:0).
Vārti: Kumakura 78', 84', Siliņš 90'+4.
Ogre United: Dalbiņš – Kontrims (Kalmanis 67'), Ostrovskis (Fjodorovs 85'), Kumpiņš, Pāviška – Goto (Zīmelis 52'), Kondratjevs – Kamimura (Jēkabsons 73'), Kvants, Kumakura (Malvess 90'+1) – Skujiņš (Siliņš 64').