Otrdiena, 21.05.2024 12:51
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Otrdiena, 7. maijs, 2024 14:39

Rekords pirms jauna atspēriena

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Rekords pirms jauna atspēriena
Skrienot sacensībās, Emīls Matiass Reinfelds vienmēr cenšas būt starp līderiem
Otrdiena, 7. maijs, 2024 14:39

Rekords pirms jauna atspēriena

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Ogres novada Sporta centra trenera Zigurda Kinča audzēknis Emīls Matiass Reinfelds 13. aprīlī Vācijā laboja 23 gadus vecu Latvijas U-18 rekordu. Viņš 10 000 metru distanci veica 31 minūtē un 13,42 sekundēs, gandrīz par 10 sekundēm labojot iepriekšējo sasniegumu.

Emīls Matiass Reinfelds atzīst, ka speciāli tieši šīm sacensībām negatavojās, taču treniņprocess jau ilgāku laiku ir bijis pakārtots izturības trenēšanai. 10 000 metru skrējienam šis aspekts ir īpaši svarīgs, tāpēc jaunais sportists uzskata, ka viņš nebūtu daudz labākā formā, pat ja īpaši gatavotos tieši šim skrējienam. «Nojausma bija, es tēmēju uz šo rekordu, lai gan šaubījos, vai izdosies,» stāsta Emīls Matiass. «Taču sanāca tā, ka uzlaboju rekordu pat ar uzviju. Atskatoties atpakaļ, šķiet, ka viss iznāca teju perfekti. Pašās sacensībās jutos lieliski, valdīja teicami laikapstākļi. Bet vispār domāju, ka varēju noskriet vēl ātrāk. Manuprāt, arī trenerim bija nojausma, ka var sanākt labs rezultāts.»

Emīls Matiass nenoliedz, ka uz Latvijas dažādu vecuma grupu rekordiem tēmējis jau ilgāku laiku. «Vēl startējot U-16 kategorijā, nebiju tālu, lai pārspētu esošo rekordu, taču sagadījās daži apstākļi, kas patraucēja to izdarīt,» paskaidro jaunais skrējējs. «Runājot tieši par 10 000 metru distanci, es jau pagājušajā gadā, kad ieguvu sudraba medaļu Latvijas pieaugušo čempionātā, sapratu, ka varu pretendēt uz rekorda uzlabošanu. Turpinājumā vēl progresēju rudenī, un arī kopumā bija novērojams stabils, mērens rezultātu kāpums, kas liecināja, ka šobrīd es varu būt spējīgs sasniegt uzstādīto mērķi. Tas arī izdevās.» 

Nodomi labot arī citus rekordus

Šogad sezonas galvenais starts paredzēts Eiropas U-18 čempionātā, kas notiks 18.–21. jūlijā Slovākijā. Emīls Matiass Reinfelds tur plāno piedalīties 2000 metru šķēršļu skrējienā, un šīm sacensībām patlaban tiek pakārtota visa gatavošanās. Taču uz ieliktās bāzes pamata viņš piedalīsies arī citās sacensībās un godīgi atzīst, ka tēmē uz Latvijas rekordiem arī īsākās distancēs. Maijā Emīls Matiass centīsies uzlabot esošo sasniegumu 5000 metros, kā arī 2000 un 3000 metru šķēršļotajās distancēs. Viņa tuvinieki un draugi jau ir pieraduši pie talantīgā skrējēja panākumiem un jaunus rekordus neuzskata par kaut ko ekstraordināru. 

Lai sasniegtu iecerētos mērķus, Emīls Matiass Reinfelds pret ikdienas uzdevumiem attiecas ar lielu atbildības sajūtu. «Man sastādīts ļoti precīzs treniņu grafiks, arī sacensības ir saplānotas līdz pat minētajam Eiropas čempionātam,» stāsta skrējējs. «Protams, pirms tam būs vēl arī citi starti – Latvijas meistarsacīkstes, Baltijas čempionāts U-18 grupā. Trenējos katru dienu, bez brīvdienām. Atšķiras tikai nodarbību intensitāte. Treniņos šobrīd ir ļoti labi rādītāji, tādēļ man vienkārši jāturpina uzņemtais kurss.» 

Interesē arī citi sporta veidi

Ārpus treniņu darba Emīls Matiass Reinfelds daļu laika velta mācībām, bet brīvajos brīžos labprāt dodas pie draugiem uzspēlēt galda hokeju. Ar šo spēli viņš aizrāvies jau kopš trešās vai ceturtās klases, un tur joprojām savējo kompānija saglabājusies. Savulaik dažādos turnīros gūti pat visnotaļ labi panākumi. Lai gan uz galda hokeja sacensībām vairs pārāk bieži nesanāk aizbraukt, Emīls Matiass atzīst, ka vēl joprojām var spēlēt ļoti labā līmenī. Viņš ir arī liels sporta līdzjutējs, jo seko līdzi praktiski visiem Latvijā populārajiem sporta veidiem, īpaši futbolam un hokejam.

Emīls Matiass ar lielu interesi gaida arī olimpiskās spēles, jo sevišķi tādēļ, ka šogad solās būt interesanta cīņa par uzvaru garajās skriešanas distancēs. «Olimpiskās spēles noteikti skatīšos,» saka sportists. «Domāju, ka gan 5000 metru, gan 10 000 metru disciplīnās startēs vairāki spēcīgi skrējēji, bet šobrīd nav iespējams pateikt, kurš tieši būs labāks. Nav neviena izteikta favorīta, kā parasti bijis, principā nevar pat kādu vispār izcelt. Tas rada papildu intrigu.»