Sestdiena, 18.05.2024 10:18
Ēriks, Inese, Inesis
Piektdiena, 10. maijs, 2024 17:24

Sāksies Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņa; viens no posmiem - Ogrē

Latvijas Basketbola savienība
Sāksies Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņa; viens no posmiem - Ogrē
Foto - www.pexels.com
Piektdiena, 10. maijs, 2024 17:24

Sāksies Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņa; viens no posmiem - Ogrē

Latvijas Basketbola savienība

Latvijas Basketbola savienība noslēgusi sadarbības līgumu ar biedrību "Streetbasket" ("Ghetto Games"), deleģējot tiesības 2024. gadā organizēt Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņu, kā arī Latvijas jaunatnes čempionātu U16, U17 un U18 vecuma grupās. Viens no Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņas posmiem gaidāms arī Ogrē.

Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņā paredzēti seši sacensību posmi un finālsacensības. Pirmais turnīrs notiks jauniešu ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" 16. sezonas atklāšanas dienā pirmdien, 13. maijā, Grīziņkalnā, kur pro grupas komandas cīnīsies ne tikai par punktiem kopvērtējumam, bet arī par biļeti uz FIBA "Challenger" turnīru Francijā, Puatjē (28.-29. jūnijā).

Vēl divos sacensību posmos uzvarētāji saņems ceļazīmes uz augstākā līmeņa starptautiskajiem turnīriem. Ventspils posmā 20. un 21. jūlijā tiks izcīnīta ceļazīme uz kādu no Āzijā notiekošajiem "World Tour" posmiem, bet finālposmā 27. jūlijā Valmierā - ceļazīme uz FIBA "World Tour" posmu Ungārijā, Debrecenā (31. augusts-1. septembris).

"Kamēr Latvijas labākie 3x3 basketbolisti mērķtiecīgi gatavojas olimpiskām spēlēm, ir svarīgi nodrošināt apstākļus, lai spēļu pieredzi un rūdījumu varētu krāt gan izlases tuvākās rezerves, gan jaunie basketbolisti. "Ghetto Games" cīņās savulaik jau izauguši olimpiskie čempioni. Rīkotāju komandas pieredzi un profesionalitāti liksim lietā, lai Latvijas kausa izcīņas noritētu atbilstoši visaugstākajiem standartiem," norāda Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

""Ghetto Basket" turnīros vienmēr esam skatījušies uz iespējām, kā nodrošināt turnīra dalībniekiem interesantākas spēles, lielākus izaicinājumus un starptautisko pieredzi, piedaloties labākajos ārvalstu turnīros. Šogad kopā ar Latvijas Basketbola savienību šo mērķi varēsim realizēt jo īpaši vērienīgi. Mēs organizēsim "Latvijas 3x3 basketbola kausu", kas ietver gan plašas sacensības Latvijas lielākajās pilsētās, gan motivējoši izaicinājumi - FIBA "Lite Quest" un "Dark Quest" posmi, kas piesaistīs ne tikai spēcīgākos Latvijas 3x3 basketbolistus, bet arī spēcīgas ārvalstu komandas," stāsta "Streetbasket" ("Ghetto Games") vadītājs Raimonds Elbakjans.

Latvijas 3x3 basketbola kausa izcīņas posmi gaidāmi: 13. maijā Rīgā, Grīziņkalnā (ceļazīme uz FIBA "Challenger" turnīru Francijā, Puatjē); 1. jūnijā Bauskā; 2. jūnijā Ogrē; 20. jūnijā Rīgā, Grīziņkalnā; 6. jūlijā Jēkabpilī; 20./21. jūlijā Ventspilī (ceļazīme uz FIBA World Tour posmu Āzijā); 27. jūlijā Valmierā (fināls, ceļazīme uz FIBA "World Tour" posmu Ungārijā, Debrecenā).