Pirmdiena, 22.04.2024 10:30
Armanda, Armands
Otrdiena, 28. novembris, 2023 21:43

Šaušana – tradīcijām bagāts sporta veids 

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Šaušana – tradīcijām bagāts sporta veids 
Ogres novada Sporta centra šautuvē regulāri tiek rīkotas gan lielāka, gan mazāka rakstura sacensības, kā arī dažādi turnīri
Otrdiena, 28. novembris, 2023 21:43

Šaušana – tradīcijām bagāts sporta veids 

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Šaušana kā sporta veids pazīstams jau sen. Tas ir bijis viens no deviņiem sporta veidiem, kas tika iekļauts 1896. gadā notikušajās Pirmajās atjaunotajās olimpiskajās spēlēs Atēnās. 
Novadā šaušanas prasmes var apgūt sporta šautuvē, kas atrodas Ogrē, Jaunogres prospektā 2. Tā piemērota gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Notiek dažādas šaušanas nodarbības

Andris Sosnars ir Ogres novada Sporta centra šautuves administrators un šaušanas instruktors. Viņš atzīst, ka nestrādā ar sporta grupām, jo Ogres novada Sporta centrā tādas nav izveidotas, taču individuāli piedāvā cilvēkiem apgūt elementāras lietas un iemācīties, kā pareizi rīkoties ar pistoli. Tajā pašā laikā Andris rīko dažādas šaušanas sacensības. Viņš teic, ka apmeklētāju pietiek gan ikdienā, gan uz lielākiem mačiem: «Parastās dienās nāk individuāli šaušanas interesenti. Teikšu godīgi –apmeklētāju netrūkst. Turklāt Ogres šautuvi savām nodarbībām regulāri izmanto arī policijas darbinieki, Zemessardze un Jēkaba Nākuma trenētie Ogres Biatlona kluba audzēkņi, tā ka garlaicīgi nav. Turklāt pie mums diezgan bieži notiek arī dažādi šaušanas turnīri. Nesen, 11. novembrī, norisinājās Lāčplēša kausa sacensības, kurās pildīju galvenā tiesneša pienākumus. Kopā divās disciplīnās startēja 29 dalībnieki, kas, manuprāt, ir diezgan normāls apmeklējums, lai gan varbūt gribētos vairāk. Citās reizēs ir bijis ap 30 dalībnieku abos vingrinājumos  – gan ar pistoli, gan šautenēm. Pēdējās sacensībās kopvērtējumā startēja sešas dāmas un deviņi vīri ar šautenēm, kā arī 14 dalībnieku šaušanā ar pistolēm. Cilvēki, kuri šāva ar personiskajiem ieročiem, lielākoties jau ir pieredzējuši, viņiem ir ieroča nēsāšanas atļauja un savi šaujamie. Zinu, ka daļa piedalījās arī Latvijas čempionātā šaušanā ar pistoli, tiesa, bija arī debitanti.»

Sacensības notiek regulāri 

Taču šautuvē diezgan bieži tiek rīkoti arī citi sportiska rakstura šaušanas pasākumi. «Parasti mēs vismaz reizi divos mēnešos cenšamies kādu turnīru noorganizēt,» saka Andris Sosnars. «Tā mums ir Pavasara un Rudens kausi, minētais Lāčplēša kauss, Ogres Sporta centra kauss. Ja man izdosies atrast atbalstītājus, decembrī varbūt organizēšu Ziemassvētku kausa sacensības. Savukārt nākamā gada sākumā mums paredzēts Ogres atklātais čempionāts šaušanā ar pistoli un šautenēm. Tas norisināsies trijos posmos – janvārī, februārī un martā, un pēc pēdējām sacensībām tiks apbalvots visa turnīra kopējais uzvarētājs.»