Ceturtdiena, 20.06.2024 12:05
Maira, Rasa, Rasma
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 09:18

Tuvojas "Skrējiens pa Saulei"

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Tuvojas "Skrējiens pa Saulei"
2019. gada skrējiens
Piektdiena, 7. jūnijs, 2024 09:18

Tuvojas "Skrējiens pa Saulei"

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Jūnija sākumā jau sesto reizi Lielvārdes Sporta centra stadionā startēs populārais pasākums «Skrējiens pa Saulei». Tas turpināsies no 5. jūnija līdz augusta pēdējai trešdienai. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, dalībnieki skriet var arī attālināti, reģistrējot savas veiktās distances viedierīcēs ar šim nolūkam domātu lietotņu palīdzību.

Kā stāsta skrējiena idejas autors un biedrības «Visa veida kustība» līderis Agris Pikšens, šis pasākums tiek organizēts kopā ar Lielvārdes Sporta centru. Viņš uzsver arī to, ka ikdienā stadionā skriešana tiek organizēta pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam. Tā kā «Skrējiens pa Saulei» dalībnieki pa stadionu veic distanci no kreisās uz labo pusi, tam ir sava pievienotā vērtība, jo atbilstoši tiek trenēti citi muskuļi. Reizi nedēļā skrienot pretējā virzienā, tas nāk tikai par labu visam ķermenim, uzskata Agris Pikšens.

Katrs var izvēlēties ērtāko skriešanas vietu

Tradicionāli «Skrējiens pa Saulei» ir iknedēļas pasākums visas vasaras garumā. Tas notiek trešdienās, šogad paredzēti 13 posmi, pēdējais no kuriem tiks veikts 28. augustā. Klasiskā distance stadionā ilgst 20 minūšu, bet ir noteiktas arī dažādas papildu kategorijas, piemēram, šogad tiek organizēts stundas skrējiens, kurš notiek tikai attālināti. Klātienē viss sākas Lielvārdes Sporta centra stadionā pulksten 19, taču ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja veikt distanci attālināti jebkurā vietā visas trešdienas garumā. Lai novērstu iespējamos pārpratumus, Agris Pikšens paskaidro: «Ja kāds dalībnieks vēlas piedalīties skriešanā attālināti, ir nepieciešama viedierīcēs (telefonos, pulksteņos) izmantojama aplikācija, ar kuras palīdzību skrējējs var reģistrēt savu citā vietā un konkrētā laikā veikto distanci. Piesakoties sacensībām, viņš var izvēlēties kategoriju, kurā startēs (20 minūšu vai viena stunda), un konkrētajā trešdienā jebkurā diennakts laikā var veikt šo distanci. Lietotnē uzrādās noskrietie kilometri, laiks un datums, un dalībnieks šos datus (apliecinājuma bildi) atsūta, reģistrējot to mūsu mājaslapā www.visaveidakustiba.lv. Rezultāti jāiesniedz līdz trešdienas pulksten 23.59, un, ja tas izdarīts, tie top reģistrēti un visas vasaras garumā pastāvīgi papildināti, ņemot vērā skrējēja citos posmos veiktās distances.»

Labākos gaida balvas

Pagājušajā gadā kaut vienā «Skrējiena pa Saulei» posmā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku, savukārt tādi, kuri izpildīja organizatoru nosacījumus un tika pie balviņas, bija nedaudz virs 200. Lūgts atklāt, kādi ir šie nosacījumi, Agris Pikšens atbild: «Nepieciešams sakrāt vismaz 100 apļu. Stadionā to izdarīt ir viegli, jo mēs visu uzreiz saskaitām. Skrienot attālināti, kilometri tiek pārvērsti apļos pēc formulas 250 metru = 1 aplis. Otrs nosacījums ir tāds – ja nevar sakrāt šos 100 apļus, ir jāpiedalās visos 13 posmos. Nekādu citu noteikumu nav – piemēram, skrienot attālināti, var to darīt jebkurā virzienā. Mums bijis gadījums, kad cilvēks pat uz kuģa skrien.»

Skrējiena rīkotājs piebilst, ka visi dalībnieki tiek aicināti pieteikties savlaicīgi, līdz 3. jūnijam. Lai reģistrētos skrējienam, sacensību dalībniekiem jāaizpilda rīkotāju izgatavotā veidlapa un pēc pieteikšanās jāapmaksā vienreizējā dalības maksa. Lai skrējienu padarītu iespējami tuvāku īstām sacensībām, katrs tā dalībnieks, kurš izpildīs organizatoru nosacījumus, saņems personalizētu balvu.