Piektdiena, 6. oktobris, 2023 09:10

"VEF Rīga" LIBL pārspēj "Ogri"; LU sagrāve savā laukumā

Leta

Leta

"VEF Rīga" trešdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) mačā izbraukumā pieveica "Ogri", bet "Latvijas Universitāte" (LU) mājas spēlē piekāpās Tallinas "Kalev"/"Cramo".

"Vefieši" zaudēja pirmo ceturtdaļu, taču spēja uzvarēt spēlē, ar 94:74 (17:22, 27:14, 27:20, 23:18), izcīnot pirmo panākumu divos mačos. Sezonas pirmo spēli "VEF Rīga" rindās aizvadīja Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteinis Dairis Bertāns.

Uzvarētāju labā 25 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Brendons Edamss, 22 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Māris Gulbis, 13 punktus guva Roberts Bērziņš, bet Aizija Pinjeiro sakrāja 12 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Mājiniekiem pa 14 punktiem guva Kārlis Apsītis un Aizeks Asrats.

Mājinieki labāk sāka spēli, septītajā minūtē pēc diviem precīziem Riharda Zēberga soda metieniem panākot 16:7 pārsvaru, bet pēc diviem precīziem soda metieniem Aizeka Asrata izpildījumā 13.minūtē panākot 31:21. "Vefieši" pirmoreiz spēlē vadībā tika vien pirmā puslaika nogalē, kad guva 11 punktus pēc kārtas, pēc Brendana Edamsa divpunktu metiena panākot 39:34 un spēles turpinājumā kontrolējot notikumu gaitu laukumā. Lielāko pārsvaru spēlē (81:58) "VEF Rīga" sasniedza 35.minūtē pēc Edamsa divpunktu metiena.

Rīdzinieki sezonu sāka ar neveiksmi izbraukumā mačā ar Tallinas "TalTech"/"Optibet" (78:80), bet "Ogre" pirmajā spēlē savā laukumā ar 75:77 piekāpās Raplas "Avis Utilitas". LU savā laukumā ar 56:104 (14:19, 14:32, 11:18, 17:35) zaudēja Tallinas komandai.

Mājiniekiem 15 punktus guva Rūdolfs Švītiņš, 14 punktus - Otto Fārenhorsts. Viesiem 25 punktus guva Lēmets Beklers, 17 punktus, piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Kregors Hermets, bet pa 13 punktiem guva Hugo Toms un Oleksandrs Kovļars, kura kontā arī septiņas rezultatīvas piespēles.

Studenti sezonas ievadā ar 70:92 piekāpās "Liepājai", bet Tallinas komanda ar 74:71 uzvarēja Gundara Vētras trenēto "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits".

Bez Rīgā bāzētās Ukrainas komandas "Prometey" LIBL šosezon startē "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Rīgas Zeļļi". Igauniju LIBL pārstāv Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", "Parnu Sadam", "Viimsi", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "TalTech"/"Optibet", "Keila" un Tallinas "Kalev".

Pamatturnīrā komandas sacenšas divu apļu turnīrā, pēc kura astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāji tiks noskaidroti sērijās līdz divām uzvarām, bet finālā notiks viena spēle tās komandas laukumā, kura pamatturnīrā turnīra tabulā būs ieņēmusi augstāku vienu.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019.gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils". Pagājušajā sezonā "Final 4" turnīra finālā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.