Otrdiena, 21.05.2024 12:57
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Pirmdiena, 29. aprīlis, 2024 11:30

Velobraucēji gatavojas lielākām aktivitātēm

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem
Velobraucēji gatavojas lielākām aktivitātēm
Unsplash.com
Pirmdiena, 29. aprīlis, 2024 11:30

Velobraucēji gatavojas lielākām aktivitātēm

Ilona Noriete, Ogres Vēstis Visiem

Maija pirmajā dienā startēs velo pasākuma «Ripo un Dari» piektā sezona. Šīs ieceres mērķis ir mudināt cilvēkus vairāk braukt ar velosipēdu. Pasākumā tiek aicināts iesaistīties ikviens riteņbraucējs, kurš ikdienā pārvietojas ar šo transporta līdzekli.

Kā stāsta pasākuma idejas autors un lolotājs Dainis Bērziņš, mūsdienu tehnoloģijas ļauj ērti un vienkārši veikt savas ar velosipēdu nobrauktās distances uzskaiti. Šim nolūkam tiek izmantotas dažādas sporta aplikācijas, kas viegli instalējamas viedtālruņos. Tajās var redzēt, cik daudz katras nedēļas ietvaros ir iets, skriets vai braukts ar velosipēdu. Lai pieteiktos pasākumam, jānosūta e-pasta vēstule Dainim uz adresi . Visi reģistrētie dalībnieki saņem atbildi uz savu e-pastu ar instrukciju, kā pārsūtīt aplikācijā uzkrāto datu nodošanu. Parasti tas notiek, uz jau minēto e-pasta adresi aizsūtot ekrānuzņēmumu ar aplikācijas rādījumu, kurā organizators var redzēt, cik daudz kilometru konkrētā laika periodā nobraukts. Nekādu ierobežojumu šajā ziņā nav – katrs brauc tik, cik var vai uzskata par vajadzīgu. Vienam tie būs desmit, otram 30, citam 100 vai varbūt vēl vairāk kilometru. Tas var būt brauciens no mājām uz darbu, veikalu vai vienkārši neliels atpūtas ceļojums. Nobrauktās distances uzskaite sāksies 1. maijā pulksten 00.00 un ilgs līdz 31. jūlija plkst. 23.59.

Pasākumam nav robežu

Dainis Bērziņš arī pats regulāri brauc ar velosipēdu, tiesa, tikai siltajā gadalaikā, jo uzskata, ka ziemā ir citas nodarbes, teiksim, var trenēties sporta zālē fiziskās formas uzturēšanai. Bet vasarā gan viņš katru dienu nobrauc vismaz 50 kilometru, jo dodas no Lielvārdes uz darbu Ogrē, un ceļš vienā virzienā veido 25 kilometrus. 

Dainis Bērziņš uzsver, ka «Ripo un Dari» var piedalīties ne tikai Ogres novada un Latvijas iedzīvotāji, bet arī jebkurā citā valstī dzīvojoši cilvēki. «Dalībnieki netiek šķiroti pēc viņu mītnes zemes,» saka Dainis. «Mūsdienās atsūtīt datus var no jebkuras pasaules malas. Riteņbraucēji to arī dara, un mums ir prieks, ka esam izgājuši ārpus Latvijas. Piemēram, pagājušajā gadā viena meitene Dānijā uzstādīja absolūto rekordu, jo trīs mēnešos nobrauca gandrīz 60 tūkstošus kilometru.»

Labākie riteņbraucēji saņem arī paša Daiņa ražotas balvas. Viņš tās izgatavo saviem spēkiem, jo uzskata, ka šādi apņēmīgi ļaudis ir pelnījuši atzinību. «Pēdējos divos gados es darināju kokā dedzinātas piemiņas medaļas,» Dainis Bērziņš piebilst. «Šogad man ir viena cita doma, proti, izveidot balvas no divkomponentu sveķiem. Es mīlu izgatavot dažādas lietas, varētu teikt, ka tas ir vēl viens mans hobijs.»