Pirmdiena, 17.06.2024 16:28
Artis, Artūrs
Ceturtdiena, 10. novembris, 2022 08:04

Veselības diena Ķegumā

oveselibaogre.lv
Veselības diena Ķegumā
Ceturtdiena, 10. novembris, 2022 08:04

Veselības diena Ķegumā

oveselibaogre.lv

12. novembrī Ķeguma vidusskolā  Oveselība ar plašu programmu gaida jūs uz Veselības dienu Ķegumā, lai aicinātu rūpēties par sevi, veicinot veselīgu dzīves paradumu veidošanos.

Pieteikšanās obligāta šeit:


“VINGRO VESELS!”
9.00 Pilates vingrošanas nodarbība
Galvenais akcents tiek likts uz muguras un vēdera muskulatūras nostiprināšanu (korsetes daļu), un tiek nostiprinātas ne tikai lielās, bet arī dziļās muskuļu grupas. Nodarbība piemērota ikvienam, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības pakāpes.

10.00 Apļa treniņš
Treniņa laikā tiek pildīti vingrinājumi daudzām muskuļu grupām ar nelielu inventāru vai ar savu svaru. Vingrinājumi tiek pildīti vairākās stacijās.

VAI
10.00 Nūjošanas tehnikas apguve
Iespēja apgūt tehniski pareizas nūjošanas pamatus instruktora vadībā. Intensitātes ziņā nūjošanu var pielīdzināt skriešanai, jo nūjojot tiek nodarbināti ap 90 % muskuļu. Ja nepieciešamas nūjošanas nūjas, lūgums, piesakoties nodarbībai, norādīt savu augumu centimetros, lai varam sagatavot attiecīgo ekipējumu.

11.00 Vingrošana senioriem fizioterapeita vadībā
Vingrošana senioriem veidota kā zemas intensitātes nodarbība, īpašu uzmanību pievēršot locītavu kustīgumam, ķermeņa muskulatūras nostiprināšanai, līdzsvaram un koordinācijai. Senioru vecumā arī vingrošanas laikā svarīgi saglabāt veselīgu sirdsdarbību, saudzīgi trenējot asinsrites un elpošanas sistēmas.

VAI
11.00 Vingrošana brīvā dabā
Augstas intensitātes funkcionālais treniņš iekļauj tādas kustības, kas attīsta spēku, ātrumu, līdzsvaru, lokanību, koordināciju un izturību, izmantojot savu svaru, dažādas amplitūdas un laika intervālus.

Sliktu laikapstākļu gadījumā nodarbība notiks telpās.

12.00 Flow un lokanība
Zemas intensitātes nodarbība mierīgas mūzikas pavadībā ar dažādiem jogas, dziļās muskulatūras un lokanības vingrinājumiem. Noslēgumā dažādas elpošanas prakses. Nodarbība paredzēta ikvienam un nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība.

IDEJAS VESELĪGAM DZĪVESVEIDAM
13.00 Veselīgu un ekonomisku maltīšu gatavošanas meistarklase
Diskutēsim par to kā izvēlēties izdevīgus un tajā pašā laikā uzturvielām bagātus produktus, kā arī praktiski gatavosim kalorijām pārdomātas maltītes, lai uzņemam tikai tik, cik varam iztērēt un neradām liekus riskus savai veselībai.

VAI
13.00 Saruna ar geštaltterapeiti Elīnu Zelčāni
par veselīga dzīvesveida ieradumu veidošanos ģimenē un kā pārvarēt šķēršļus, kas traucē to veiksmīgi īstenot.

Pieskarsimies arī tēmai par psiholoģiskā klimata nozīmi un tā ietekmi uz domāšanas paradumiem.

Elīna Zelčāne ir docētāja Rīgas Stradiņa universitātē un autore divām grāmatām: “No perfekcionisma uz mīlestību” un “Labas mammas drīkst kļūdīties”.

Oveselība nodarbības organizē, īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031)

! Lai nodrošinātu sev iespēju piedalīties tajās aktivitātēs, kur vēlaties, lūdzam piesakoties norādīt visas nodarbības, kurās piedalīsieties! Ja nūjošanas tehnikas apguvei ir nepieciešamas nūjošanas nūjas, norādiet to pieteikumā, minot sava auguma garumu centimentros, lai varam sagatavot nepieciešamo ekipējumu.