Piektdiena, 14.06.2024 20:48
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
Piektdiena, 9. decembris, 2022 08:03

Ziemas kausus šaušanā izcīna Ertmane un Upītis

Ogres Vēstis Visiem
Ziemas kausus šaušanā izcīna Ertmane un Upītis
Ar Ziemas kausiem divi tēvi un divi dēli: Andrejs Leonovičs (no kreisās), Ivars Upītis, Aleksejs Leonovičs un Reinis Upītis. Foto: Ritvars Raits
Piektdiena, 9. decembris, 2022 08:03

Ziemas kausus šaušanā izcīna Ertmane un Upītis

Ogres Vēstis Visiem

Ogres novada Sporta centra rīkotajās sacensībās «Ziemas kauss 2022» ložu šaušanā dāmu konkurencē uzvarēja Kristīne Ertmane, bet kungu sāncensībā jau otro reizi pārāks par konkurentiem bija Ivars Upītis.

Ložu šaušanas sacensībās par Ziemas kausiem uzvarētāji tika noskaidroti, ņemot vērā triju vingrinājumu rezultātu kopvērtējumu. Tradicionālajiem vingrinājumiem, kuros desmit patronas jātrāpa mērķī no pozīcijām «guļus» un «stāvus», šoreiz klāt nāca jauns vingrinājums – 45 sekunžu laikā bija jācenšas paspēt ne tikai izšaut, bet arī trāpīt desmit lodes.


Sieviešu konkurencē cīņa par lielāko kausu bija ļoti sīva – pirmajā vingrinājumā Kristīne Ertmane un Keita Rožāne savāca pa 93 punktiem, bet par diviem desmitniekiem vairāk bija Kristīnei, kurai 1. vieta. Otrajā vingrinājumā ar 81 punktu uzvarēja Keita, kamēr Kristīnei 79 punkti un 2. vieta. Viss izšķīrās pēdējā vingrinājumā, kurā 67 punktus savāca un 1. vietu gan vingrinājumā, gan kopvērtējumā izcīnīja Kristīne Ertmane. Keitai Rožānei pēdējā vingrinājumā 62 punkti, līdz ar to viņai 2. vieta sacensību kopvērtējumā.


Vīru konkurencē lieliskas snaipera dotības turpināja demonstrēt Ivars Upītis, kurš pirmajā vingrinājumā uzvarēja ar 97 punktiem, bet otrajā – ar 88. Pēdējā vingrinājumā Ivaram gan tikai 2. vieta, jo sīvā cīņā viņu pārspēja viens no paša dēliem – Reinis. Abiem snaiperiem pa 95 punktiem, bet Reinim par vienu desmitnieku vairāk. Kopvērtējumā ar 58 punktiem uzvarēja Ivars Upītis, 2. vietā Andrejs Leonovičs (52), bet 3. vietā Aleksejs Leonovičs (49). Vēl labāko sešniekā iekļuva arī Reinis Upītis (48), Māris Rožāns (38) un Haralds Upītis (38).


Šaušanas sacensībās kopumā paredzēti četri posmi, šis bija otrais. Pēc diviem posmiem vīriešu konkurencē pārliecinošs līderis ir Ivars Upītis, bet sieviešu konkurencē pirmo vietu dala Keita Rožāne un Kristīne Ertmane. Ložu šaušanas sacensību trešais posms paredzēts jau janvārī, precīzāka informācija sekos.