Pirmdiena, 24.06.2024 07:57
Jānis
Pirmdiena, 14. augusts, 2023 09:19

Aptauja: 61% Latvijas iedzīvotāju visbiežāk skaidru naudu lieto tirgū

Leta
Aptauja: 61% Latvijas iedzīvotāju visbiežāk skaidru naudu lieto tirgū
Unsplash.com
Pirmdiena, 14. augusts, 2023 09:19

Aptauja: 61% Latvijas iedzīvotāju visbiežāk skaidru naudu lieto tirgū

Leta

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ar skaidru naudu nodrošinās pirms došanās uz tirgu vai uz tirdzniecības vietām, kur bezskaidras naudas norēķini nav pieejami, aģentūru LETA informēja bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Saskaņā ar aptaujas datiem, tirgus ir populārākā vieta, kur Latvijā izmanto skaidru naudu - to norāda 61% aptaujāto. 79% pensijas vecumu sasniegušo respondentu norāda, ka tirgū iepērkas tikai ar skaidru naudu.

45% aptaujāto nodrošinās ar skaidru naudu, dodoties uz sev zināmām vietām, kur maksājumu kartes nepieņem, piemēram, skaistumkopšanas saloniem, auto servisiem un citām dažādu pakalpojumu saņemšanas vietām.

Ikdienas tēriņu segšanai skaidru naudu izmanto trešdaļa respondentu, un dati liecina, ka reģionos skaidras naudas aprite ir par 20% lielāka nekā Rīgā vai Pierīgā. Līderi skaidras naudas lietošanā ir Latgales iedzīvotāji.

Dodoties ceļojumā, skaidru naudu līdzi ņem 18% respondentu un visbiežāk tie ir iedzīvotāji vecumā virs 40 gadiem.

Dodoties uz izklaides vietām, skaidru naudu lieto 12% aptaujāto, starp kuriem vairums ir vecumā zem 40 gadiem, liecina aptauja.

Savukārt vien 5% aptaujāto atklāj, ka ikdienā pārsvarā norēķinās tikai ar skaidru naudu. Šim raksturojumam biežāk atbilst iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par skaidras naudas apriti Latvijā banka "Citadele" kopā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veica 2023.gada vasarā, tiešsaistē aptaujājot 1001 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem.