Pirmdiena, 22.04.2024 14:50
Armanda, Armands
Otrdiena, 1. augusts, 2023 09:20

Aptauja. Cik, jūsuprāt, novadā ir labi organizēta satiksme.

Ogres Vēstis Visiem
Aptauja. Cik, jūsuprāt, novadā ir labi organizēta satiksme.
Ogresnovads.lv
Otrdiena, 1. augusts, 2023 09:20

Aptauja. Cik, jūsuprāt, novadā ir labi organizēta satiksme.

Ogres Vēstis Visiem

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par satiksmes organizēšanas kvalitāti un problemātiku, uzdevām jautājumu: Cik, jūsuprāt, novadā ir labi organizēta satiksme. Vai ir kādas problemātiskas vietas, melnie punkti?

Evija:
– Domāju, pie negadījumiem vainojama neuzmanība gan no gājēju, gan auto vadītāju puses, ne tik daudz satiksmes organizācija. Tādus melnos punktus neesmu novērojusi, bet likumu neievērošana un nevīžība ir galvenie iemesli, kāpēc pārkāpumu satiksmē ir tik daudz. Īpaši būtu jāvēršas pret viedierīču lietošanu pie stūres.

Elīna:
– Vienmēr jau var atrast melnos punktus, taču galvenais ir būt uzmanīgiem uz ceļa. Autobraucējiem ir jābūt piesardzīgiem, bet arī gājējiem, pirms šķērsot pāreju, ir jāpārliecinās, vai to darīt ir droši. Vienlaikus jāatzīst, ka reizēm autobraucējiem ir tendence pilsētā braukt ar lielāku ātrumu.

Kaspars:
– Ar satiksmes organizāciju pilsētā viss ir kārtībā. Visā pilsētā ir izveidoti veloceliņi, taču kaitinošākais ir tas, ka velobraucēji tāpat brīžiem pārvietojas pa ielas braucamo daļu. Luksofori arī ir izbūvēti, kur tas nepieciešams. Vienīgā problēma, ka pilsēta sadalīta divās daļās ar dzelzceļu pa vidu.
Elvīra:
– Esmu kā riteņbraucēja novērojusi, ka ir autovadītāji, kas ievēro noteikumus un uz neregulējamām gājēju pārējām palaiž velobraucējus, bet citi – ne. Taču nevar vainot tikai autobraucējus, jo reizēm arī velosipēdisti ir neuzmanīgi. Viss ir atkarīgs no cilvēkiem un viņu uzvedības uz ceļa.