Sestdiena, 13.07.2024 03:58
Margarita, Margrieta
Piektdiena, 23. jūnijs, 2023 10:02

Aptauja. Kā pavadīsiet Jāņus?

Ogres Vēstis Visiem
Aptauja. Kā pavadīsiet Jāņus?
Piektdiena, 23. jūnijs, 2023 10:02

Aptauja. Kā pavadīsiet Jāņus?

Ogres Vēstis Visiem

Pirms svētku dienā vēlējāmies noskaidrot kā cilvēki plāno svinēt svētkos. Uzdevām jautājumu: Kā pavadīsiet Jāņus?

Zane no Ogres:

– Būsim kā katru gadu savās lauku mājās Latgalē. Līgo vakaru pavadīsim kopā ar draugiem, kurināsim ugunskuru. Par tradīciju mums jau ir kļuvusi saulrieta vērošana, un kurš vēl būs dikti stiprs, tas varēs sagaidīt arī saules lēktu.

Oskars no Salaspils:

– Parasti dodamies līgot pie radiniekiem lauku pusē. Tas mums vairāk ir ģimenisks pasākums. Jāņi ne tik daudz ir vērienīga svinēšana, bet vairāk tā ir satikšanās, atkalredzēšanās un kopā pavadīts laiks.

Ausma no Lielvārdes:

– Kā jau parasti svinēšu Daugavmalā. Pārsvarā es svētkos apmeklēju pašvaldības rīkotos pasākumus. Šogad pie mums ne gluži Jāņos, bet Jāņu priekšvakarā uzstāsies raidījuma “Latvijas sirdsdziesma” finālisti, un es ar lielu prieku klausīšos dziedātājus, īpaši dziedošo aktieru uzstāšanos.

Lidija no Lielvārdes:

– Kā kuru gadu svinu svētkus. Citreiz braucu pie radiem uz Plaviņu pusi, kur Jāņi tiek svinēti, ievērojot senās tradīcijas – tiek kurināts ugunskurs, kas ir spējīgs, tas lec tam pāri. Galdā ir siers, alus, pīrādziņi. Un, galvenais, tiek dziedātas dziesmas. Jaunieši tās zina mazāk, bet mana paaudze ir dūšīgi dziedātāji.