Piektdiena, 19.07.2024 05:23
Digna, Jautrīte, Kamila
Ceturtdiena, 4. maijs, 2023 15:50

Bīskaps: Svētki dod cerību un vairo spēku

Leta
Bīskaps: Svētki dod cerību un vairo spēku
LETA
Ceturtdiena, 4. maijs, 2023 15:50

Bīskaps: Svētki dod cerību un vairo spēku

Leta

Svētki dod cerību un vairo spēku, šodien Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajā dievkalpojumā Alūksnes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā sacīja Romas katoļu baznīcas bīskaps Andris Kravalis.
Viņš norādīja, ka svētki ir kopīga prieka un pateicības pieredze un vienotības apziņa, kas vieno cilvēkus. Tāpat svētkos svarīga ir mīlestība un savstarpēja pieņemšana.

Pēc Kravaļa teiktā, sabiedrība nereti nemāk svinēt svētkus vai arī ir zaudējusi svinēšanas māku, tāpēc svarīgi ir augt garīgā atziņā un spēkā.

Kravalis uzsvēra, ka cilvēkiem ikdienā būtu nepieciešams būt uzmanīgiem citam pret citu, kā arī to, ka Latvijas uzplaukums meklējams garīgajā atjaunotnē.

Kā ziņots, šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas 33.gadadiena.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu valsts varas "de facto" atjaunošanai. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.