Svētdiena, 21.07.2024 22:30
Meldra, Meldris, Melisa
Otrdiena, 14. marts, 2023 15:04

Dzīve pansionātā – kāda tā ir?

tiesibsargs.lv
Dzīve pansionātā – kāda tā ir?
Otrdiena, 14. marts, 2023 15:04

Dzīve pansionātā – kāda tā ir?

tiesibsargs.lv

Tiesībsargs jau vairākus gadus īpašu uzmanību velta situācijas apzināšanai senioru aprūpes namos jeb pansionātos.

Daudzi pansionāti apmeklēti klātienē, redzēti labāki un ne tik labi sadzīves apstākļi, sajusta siltāka un vēsāka attieksme pret klientiem, uzklausīti gaiši un arī skarbi stāsti par dzīvi pansionātā, kam sekojuši mūsu ieteikumi uzlabojumiem nākotnē. Taču savās vizītēs redzam tikai daļu no tā, ar ko klienti sastopas katru dienu.

Cilvēka paša vai tuvinieku pieņemts lēmums par došanos uz dzīvi prom no ierastās vides ir ļoti sarežģīts. Vēlamies noskaidrot, vai piepildījies cerētais par senioram mājīgu un drošu vidi labu speciālistu un atbalsta personāla uzraudzībā. Šobrīd uzrunājam Tevi – lūdzu, pastāsti, kāda ir Tava labā vai sliktā pieredze! Tas mums palīdzēs gūt plašāku priekšstatu par reālo situāciju pansionātos. Meklējam atbildes uz šiem un, protams, citiem jautājumiem:

-Kā pansionātā jūties Tu pats vai kā jūtas Tava pansionātā dzīvojošā mamma, opis vai kāds cits Tev tuvs cilvēks?
-Kāda ir sadarbība ar pansionāta darbiniekiem? Vai darbinieku attieksme ir cieņpilna?
-Kādi ir sadzīves apstākļi?
-Kādas ir laika pavadīšanas iespējas?


Kā mūs sasniegt?
Lūdzu, padalies pieredzē! No 6. līdz 26. martam katru darba dienu laikā no plkst.10.00 līdz plkst.16.00 zvani, sūti īsziņas vai ziņas WhatsApp uz telefona nr. 29596075. Vari rakstīt arī uz vai Facebook ziņu. Ja, zvanot uz norādīto numuru, speciālists uzreiz neatbild, iespējams, runā ar citu cilvēku. Speciālists atzvanīs, tikko kā tas būs iespējams.

Tu vari palikt anonīms, vari iepazīstināt ar sevi, taču svarīgi ir norādīt pansionāta nosaukumu, par kuru mums raksti. Pēcāk apkoposim informāciju un pastāstīsim sabiedrībai, ko esam uzzinājuši, kā tas sasaucas ar mūsu pieredzi, kādus secinājumus varam izdarīt. Mums ir būtiski, lai dzīve pansionātos senioriem ir cienīga, jēgpilna un laimīga.