Piektdiena, 21.06.2024 09:29
Egita, Emīls, Monvīds
Sestdiena, 25. novembris, 2023 11:28

Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas

Antra Gabre, Ogres Vēstis Visiem
Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas
Foto: Reinis Inkens, Saeima.lv
Sestdiena, 25. novembris, 2023 11:28

Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas

Antra Gabre, Ogres Vēstis Visiem

 
Parlamentā ievēlētās 100 gudrās galvas ir cilvēki ar veiklu vai mazāk veiklu valodiņu. Vai viņi vienmēr runā tikai par būtisko? Nē, protams! Tāpēc mēs jums pastāstīsim, ko vēl un kā deputāti saka no tribīnes un kā villojas savā starpā. 

Krieviski runājošie latvieši

ALEKSEJS ROSĻIKOVS («Stabilitātei!»):

«Augsti godātais Prezidij! Mieriņas kundze! Augsti godātie frakciju vadītāji! Es jūs lūdzu un vienlaicīgi arī stingri nosodu... šeit saukt krieviski runājošos latviešus par okupācijas simbolu. Ļoti lūdzu, nākošreiz, godātais Prezidij... apturiet augsti godāto ievēlēto deputātu, lai viņš vairs nerunā šādas muļķīgas un ļoti sāpīgas lietas.»

Visi viņi tādi

VILIS KRIŠTOPANS («Latvija pirmajā vietā»):

«(..) faktiski viena daļa mūsu kolēģu ir nožēlojami konjunktūristi. Vai tad mēs neatceramies Kariņa kungu, kurš pirms diviem gadiem Minskā Lukašenko kungam pasniedza Latvijas hokeja izlases kreklu un teica: «Mēs spēlējam vienā komandā.» Atvainojās, ka viņš nemāk runāt krieviski. (..) Varbūt Kariņa kungs tikai slēpj, ka viņš nemāk runāt krieviski. Viņš taču 1992. gadā stažējās Pēterburgas universitātē.»

Politiķi un putekļu sūcējs

AINĀRS ŠLESERS («Latvija pirmajā vietā»):

«Protams, daudzi deputāti, kas dzīvē nav pārdevuši putekļu sūcēju (kā viens politiķis kādreiz no šīs tribīnes teica)... viņi saka: nu kā, es saņemu algu, man viss ir labi. Bet Bites kungs, Darba devēju konfederācijas vadītājs, nesen vienā televīzijas pārraidē skaidri pateica, ka politiķi nesaprot, no kurienes rodas nauda, ka naudu nedala valsts, valstij nav naudas, naudu ražo uzņēmēji, radot pakalpojumus jeb preces, kuras tiek pārdotas, pirmām kārtām eksportētas.»

Ja saprastu, par ko runā

SKAIDRĪTE ĀBRAMA («Progresīvie»):

«Droši vien daļa jau redzēja, ka es vakar biju pie Dombura raidījumā «Kas notiek Latvijā?», un... bet ne par to ir stāsts, ne par to ir stāsts. Un, protams, kā... es esmu pieradusi iet uz tādiem pasākumiem, es sagatavojos, bruņojos ar datiem un faktiem. (..) Mani pārsteidz, ka Šmita kungs, būdams koalīcijā, zemkopības ministra amatā... kuram tas jau bija nolikts uz galda... savas, kā saka, ministrēšanas laikā nebija nemaz pavirzījis šo... (..) Un tas, ko jūs teicāt – kad jūs esat koalīcijā, tad darāt vienu, kad esat opozīcijā – citu... Nu, par mani droši vien... pamatā es tomēr balstos uz skaitļiem un faktiem. Un tāpēc es arī... otra daļa manai runai būs... ka tātad šeit izskanēja...»

Komati un daudzpunkte

MĀRCIS JENCĪTIS («Latvija pirmajā vietā»):

«110. pants tika interpretēts... ar komatiem... neņemot vērā to, ka šie Satversmes grozījumi 2005. gadā tika panākti... Inese Šlesere, Ainars Baštiks... un anotācijā ir skaidri pateikts, ka ir nepieciešams Satversmē iekļaut laulības definīciju, lai saglabātu tradicionālo uzskatu par laulību un ģimeni. Ja neizprot komatus un nemāk ielikt pareizi komatus, tad nav jāiet strādāt Augstākajā tiesā, bet gan... zemākajā izglītības iestādē.»

Nemāciet mūs!

ČESLAVS BATŅA («Apvienotais saraksts»):

«Es gribēju tikai reflektēt uz kolēģu teikto, ka mēs kā Saeimas deputāti nevaram paust viedokli savādāk... nekā ir mūsu, teiksim, godaprāts, mūsu apziņa.

Mums Latvijas tauta ir devusi iespēju balsot vai nebalsot par kādu konkrētu kandidātu, un līdz ar to es lūdzu atturēties pamācīt mums, kā būtu pareizi balsot un kā mēs respektējam vai nerespektējam tiesu varu. Ja jūs uzskatāt, ka šis balsojums nav Saeimas balsojums, ka ir tikai pareizais balsojums un tie, kas balsos «pret» šo kandidātu, ir nepareizie balsotāji, nu tad varbūt nelieciet šos jautājumus vispār uz balsošanu un neizvirziet tādus kandidātus, lai mēs balsotu «pret».»

Avots: Latvijas Republikas 14. Saeimas rudens sesijas septītā sēde 2023. gada 28. septembrī, astotā sēde 5. oktobrī.