Svētdiena, 23.06.2024 18:13
Līga
Ceturtdiena, 14. decembris, 2023 09:31

Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas

Antra Gabre, Ogres Vēstis Visiem
Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas
Ceturtdiena, 14. decembris, 2023 09:31

Jauno laiku vēsture. Saeimas saruniņas

Antra Gabre, Ogres Vēstis Visiem

 
Parlamentā ievēlētās 100 gudrās galvas ir cilvēki ar veiklu vai mazāk veiklu valodiņu. Vai viņi vienmēr runā tikai par būtisko? Nē, protams! Tāpēc mēs jums pastāstīsim, ko vēl un kā deputāti saka no tribīnes un kā villojas savā starpā. 

Kreisums abos galos

AINĀRS ŠLESERS («Latvija pirmajā vietā»): 

«Godājamā Saeimas priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Aizvien biežāk no šīs tribīnes izskan viedoklis, ka esošā valdība ir kreisi centriska, bet es teikšu to pašu, ko Butāna kungs: tas kreisums ir abos galos šeit, principā visa Saeima... Vot, es neesmu kreiss, bet lielākā daļa šeit ir kreisie.»

Kas ir «mazie krieveļi»?

ALEKSEJS ROSĻIKOVS («Stabilitātei!»): 

«(..) Kolēģi, es nocitēšu tikai vienu no sociālo tīklu tvītiem, un man ir ļoti interesanti, ko jūs par to domājat. Ļoti neērts, ļoti nesmuks, bet tomēr. Ziniet, kā tagad mūsu krievvalodīgos bērnus sauc sociālajos tīklos pieaugušie latvieši? Ziniet, kā? Es nocitēšu, kolēģi, mazu klusumu, – «mazie krieveļi».» 

Kāpēc Zivtiņš nezina?

EDMUNDS ZIVTIŅŠ («Latvija pirmajā vietā»): 

«(..) es runāju saistībā ar medniekiem, kuri mums ir reģistrēti apmēram 25 tūkstoši. Nu, ja Bergmaņa kungs saka, ka deviņi jau iziet apmācības, tad es neesmu starp tiem. Tad man ir jautājums – kāpēc es to nezinu? Kur man ar saviem 10 ieročiem ir jāstājas tādā gadījumā? Kur? Kur man jāstājas? (..) Man ir jautājums: kāpēc es nezinu, kur man ir jābūt kritiskā situācijā?» 

Atšķirīga civilizācija

ALEKSANDRS KIRŠTEINS (Nacionālā apvienība):

«(..) Mums ir sarkanarmiešu kapi. Ja mēs runājam par pieminekļiem, kuri tiešām ir labi pieminekļi, – karavīrs ir nometies uz ceļa, viņam rokā ir noņemta kaska... bet mums ir karavīru kapi, kur ir agresīvs karavīrs, kas vicina automātu, un tad ir jautājums: vai latviešu tautas tradīcijās ir kapos iet ar ieročiem, vai tā ir kultūras pazīme, vai tā tomēr ir atšķirīgas civilizācijas pazīme?»

Bam-bam-bam-bam

RIHARDS KOLS (Nacionālā apvienība):

«Man kā zemessargam vienu brīdi jau bija pieriebies lietot balss munīciju. Tiem, kas nezina, kas ir balss munīcija, – es varu atdarināt dažāda līmeņa kalibrus: 5,56 – bam-bam-bam, bam-bam; 7,62 – bam-bam-bam-bam (atdarina dažādā ritmā un skaļumā). Nē, jūs smejaties, bet tā ir bijusi zemessarga pieredze mācībās, kad nav munīcijas.» 

Skarbi gan

VILIS KRIŠTOPANS («Latvija pirmajā vietā»): 

«Es, protams, saprotu, Dombravas kungs, jūs kā īstu provinciāli, kurš droši vien savā dzīvē nav dibinājis nevienu SIA, kurš domā, ka nauda atrodas lielveikala «Rimi» kasieres aparātā, nevis to rada uzņēmēji.»

Patīk ar sevi parunāties

ČESLAVS BATŅA (Apvienotais saraksts): 

«Vakardien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā skatījām jautājumu par Rēzekni, kur pedagogi nesaņem... jau divus mēnešus nesaņem to naudu, ko tai (starpsauciens)... nav saistībā ar Bartaševiču... noklausies un tad, lūdzu, komentē! (Starpsauciens: «Nedrīkst runāt...» Smiekli.) Nē, un es nesarunājos ar zāli, es pats sev pateicu.

Sēdes vadītāja: Batņas kungs, mēs runājam par iekļaušanu darba kārtībā.

Č. Batņa: Es vienmēr... man patīk no skatuves ar sevi parunāties. Paldies.»

Zemnieku folklora

AUGUSTS BRIGMANIS (ZZS):

«Tiešām šodien ir zemnieku sanāksme Slampē par problēmām lauksaimniecībā, un ļoti zīmīgi šīs sanāksmes priekšvakarā vai priekšrītā viens no Zemnieku saeimas redzamākajiem līderiem Mārtiņš Trons ir izteicies: «Nav zināms, kas Latvijas lauksaimniecībai ir izdarījis lielāku ļaunumu – laikapstākļi vai ministrs Gerhards.»» 

Avots: Latvijas Republikas 14. Saeimas rudens sesijas vienpadsmitā sēde 26. oktobrī, septītā sēde 28. septembrī, devītā sēde 12. oktobrī