Sestdiena, 20.07.2024 18:37
Ramona, Ritma
Svētdiena, 20. novembris, 2022 16:31

Lai suņa dzīve būtu laba

Ogres Vēstis Visiem
Lai suņa dzīve būtu laba
Rada ir atsaucīga un mīļa.
Svētdiena, 20. novembris, 2022 16:31

Lai suņa dzīve būtu laba

Ogres Vēstis Visiem

«Ogres Vēstis Visiem» turpina jauno regulāro rubriku, kurā tiks publicētas patversmē nonākušo dzīvnieku fotogrāfijas un apraksti. Varbūt tieši te atradīsiet savu turpmākās dzīves pavadoni un draugu.

Jebkuram sunim, kurš sasniedzis 4 mēnešu vecumu, Latvijā ir jābūt apzīmētam ar mikročipu, tam jābūt pasei un reģistrācijai Lauksaimniecības datu centrā. Šos pakalpojumus sniedz veterinārārsts. Ja sunīti atdodat, dāvināt vai pārdodat, tad čipēšanai jānotiek pirms tam (arī agrāk par 4 mēnešu vecumu).


Piemēram – ja jūsu mājas mīlulei kucītei ir piedzimuši mazuļi, tad tos var atdot vai pārdot tikai jau sačipētus un reģistrētus uz jūsu vārda, veicot pārreģistrāciju uz jaunā īpašnieka vārda (internetā vai pie veterinārārsta)! To svarīgi atcerēties! Bet, protams, vēl labāk ir, ja bezšķirnes suņu meitene ir sterilizēta. Vēl čipēšana un reģistrācija palīdz atrast jums piederošo dzīvnieku, ja tas noklīdis. Savukārt, ja atrodat suni, tad tam obligāti jānolasa mikročips, ko var izdarīt Veterinārajā klīnikā, Pašvaldības policijā vai patversmē.


Arī parasti krancīši, kuri dzīvo lauku sētā vai privātmāju pagalmā ir jāčipē, pat tad, ja tie ir veci. Jo šī procedūra nenodara nekādu ļaunumu ne mazam kucēnam, ne sunim – senioram.

1.Rada (6555) – 7 gadus veca un 13 kg smaga suņu meitene meklē saimnieku. Sunīte ir atsaucīga un mīļa. Jaunajam saimniekam noteikti jārēķinās ar friziera apmeklējumu, lai sakoptu Radas kažociņu. Toties viņi iegūs lielisku suni – kompanjonu!


2.Stella (6429) – 7 gadus veca, svars 48,5 kg. Meklējam mājas lielajai un nopietnajai sunei Stellai. Viņa būs gan uzticams pavadonis, gan nopietns mājas sargs zinošiem un protošiem cilvēkiem.


3.Kucēns Česters (6647) nonācis pie mums no Ogres novada. Saimnieks tā arī nav atsaucies, tādēļ skatāmies pēc labām mājām kucēnam, kurš dienās izaugs par lielu un skaistu suni. Noteikti ieteiksim apmeklēt suņu skoliņu!


4.T – mazuļi. 3 kucēni. Mamma lielāka par vidusmēra taksi (apskatāma patversmē) – kucēni izaugs par vidēji maziem suņiem, kuriem būs nepieciešamas siltas un omulīgas mājas un jauki, pacietīgi saimnieki! Tiek veikta kucēnu rezervēšana.


5.L – mazuļi. 4 suņu bērni no Latgales – izaugs par vidēji lieliem suņiem. Mamma apskatāma patversmē. Pašreiz veicam kucēnu rezervēšanu.

Kucēnu rezervēšana notiek tikai uz vietas patversmē, kur var izvēlēties sev mazo draugu un aizpildīt adopcijas pieteikuma anketu, kurā norādīt vēlamo kucēna saņemšanas laiku, ja tas saskan ar likumdošanā noteikto dzīvnieka vecumu. Telefoniski pieteikumi netiek pieņemti!


Biedrība Dzīvnieku patversme «Mežavairogi», tālr. 24422440