Ceturtdiena, 24.10.2024 02:29
Modrīte, Mudrīte, Renāte
Ceturtdiena, 22. februāris, 2024 10:28

No vēstures. Ogres Ziņas Nr. 3 (25.02.1938.)

Ogres Vēstis Visiem
No vēstures. Ogres Ziņas Nr. 3 (25.02.1938.)
Biographien.lv (Ogre 1928)
Ceturtdiena, 22. februāris, 2024 10:28

No vēstures. Ogres Ziņas Nr. 3 (25.02.1938.)

Ogres Vēstis Visiem

Būs otrās šķiras pastkantoris Ogrē 
Ogres pastkantoris nākamā budžeta gadā paredzams pāries augstākā — II. šķirā. Tad visas vienkāršās pasta operācijas varēs kārtot no plkst. 9—22. 
Jauni telefona abonenti 

Ogres telefona tīklam tuvākā nākotnē pieslēgs vēl sekošus abonentus: Dzelzceļa policijas priekšnieks Ozoliņš — 262; Pilsētas valdes sekretāra palīgs Alfr. Kalniņš — 330; tautsaimnieks Meijers — 314 un Baltkaula galdniecība.

Gatavo vasaras vilcienu sarakstu

Dzelzceļu virsvalde izstrādājusi jauno vasaras vilcienu saraksta projektu, kas iespiests «Valdības Vēstnesī», š. g. 1. martā Dzelzceļu virsvaldē notiks apspriede, kur uzklausīs pašvaldību un organizāciju pārstāvju norādījumus par grozījumiem projektā. Ogres pilsoņi un organizācijas var iesniegt motivētus priekšlikumus Ogres pilsētas valdē, lai tos varētu apspriest un Dzelzceļu virsvaldes apspriedē aizstāvēt. 

Kūtri namsaimnieki

Vairāki Ogres namsaimnieki, kuri ziemā apdzīvo savas mājas, vēl līdz šim pilsētas valdei nav iesnieguši ziņas par dzīvokļiem un bērniem, kā arī mājkustoņiem. Pilsētas valde aizrāda, ka visiem tiem namsaimniekiem, kas līdz februāra beigām nebūs iesnieguši ziņu loksnes, draud sods.

Namsaimnieku ievērībai 

Pastāvot slidenām ielām, lai novērstu nelaimes gadījumus, Ogres policija aizrāda namsaimniekiem, ka vajadzīgs ietnes nokaisīt smiltīm.

Ogres aizsardžu pulciņa 5 darba gadi 

H. Lapiņa, Ogres pilsētas aizsardžu pulciņa priekšniece. 

Atskatoties uz aizsardžu pulciņa 5 gadu pastāvēšanu, sniedzu īsu pārskatu par tā darbību. Pulciņš darbību uzsācis 1933. g. marta mēnesī. Pirmā pulciņa priekšniece, no dibināšanas dienas, A. Kēse, kura ģimenes apstākļu dēļ darbību pārtrauc 1935. gada vasarā. Pēc tam pulciņu vada palīdze O. Zaļkalns, līdz 1936. g. februārim, kad par priekšnieci ieceļ V. Cīruli. 1937. g. maijā V. Cīrule, pārejot uz dzīvi Rīgā, pulciņa vadību tālāk nodod tagadējai priekšniecei H. Lapiņai. Pulciņa pastāvēšanas laikā rīkoti divi sanitārie kursi, kuros aizsardzēm un aizsargiem sniegtas nepieciešamās zināšanas palīdzības sniegšanā nelaimes gadījumos. Tāpat noturēti mājturības kursi, kur bez aizsardzēm ņēmušas dalību arī privātas personas. Rīkoti priekšlasījumi atzīmējot spodrības nedēļu, Mātes dienu u.t.t. Aizsardzes rosīgi darbojušās vācot līdzekļus Brīvības pieminekļa celšanai un arī kara aviācijas fondam. Ar sabiedrības atbalstu rīkotos Ziemassvētku eglīšu vakaros apdāvināti trūcīgie bērni un nespējnieki ar uzturu un drēbēm. Patlaban pulciņa sastāvā ir 21 aizsardzes