Sestdiena, 20.07.2024 20:54
Ramona, Ritma
Pirmdiena, 17. jūnijs, 2024 13:38

Uz lāci krīt! Sociālajos tīklos šūmējas par kultūras ministra amata kandidāti

OgreNet
Uz lāci krīt! Sociālajos tīklos šūmējas par kultūras ministra amata kandidāti
Foto: Kultūras ministrija
Pirmdiena, 17. jūnijs, 2024 13:38

Uz lāci krīt! Sociālajos tīklos šūmējas par kultūras ministra amata kandidāti

OgreNet

Partija "Progresīvie" pirmdien valdes un frakcijas kopsēdē lēmusi kultūras ministra amatam virzīt pašreizējo Kultūras ministrijas (KM) parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci (P). Internetā pieejamā informācija liecina, ka Lāce ir kādreizējā sabiedriskās politikas centra "Providus" vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā.

Viņai ir Latvijas Universitātes (LU) maģistra grāds politikas zinātnē un Eiropas maģistra grāds socioloģijā ar specializāciju starptautiskajā migrācijā un sabiedrības saliedētībā no Amsterdamas, Deusto un Osnabrikas universitātēm.

Kā zināms, līdzšinējā kultūras ministre Agnese Logina nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beigs pildīt jau pirmdien, 17.jūnijā.

Tikmēr vietnē "X" jau sākusies viedokļu vētra par iespējamo kandidāti.

@RitvarsJansons1

Progresīvo dāvana 17.jūnijā-kultūras ministra amatam virzīt cilvēku, kurš ieteicis latviešiem aizmirst komunisma noziegumus. Visticamāk, 1940.gada 17.jūnijā progresīvie sveiktu krievu tankus Rīgas Centrālstacijas apkaimē.

mceclip0-1.png

Ekrānuzņēmums no "X"

"Kad liekas, ka zemāk nav kur krist, var iekrist lāču bedrē," secina Rita.

Bruņinieks: Tā nav tā, kura gribēja, lai aizmirstam un beidzam žēloties par okupāciju utt.?

"Tas ir "Progresīvo" jājamzirdziņš, amatos salikt pēc iespējas neatbilstošākus, ar nozari nesaistītus cilvēkus, vēlams, vāji prokrieviski maskētus un visu pasaules trūkumcietēju iekļaujošus? Vienīgais viņas sakars ar kultūru ir pazīšanās ar Loginu?" raksta Normunds Namnieks.

"Agnese Lāce būs slīpētāka un bīstamāka par iepriekšējo neprašu. Kurss nemainīsies - pilnīga Latvijas kultūras, vēsturiskās atmiņas, latviešu valodas destrukcija. “Progresīvie” ir pret Latvijas valsti. Tā ir partija saskaņa modernos tērpos un protoša angļu valodu. Kangari," uzskata žurnālists Krišjānis Kļaviņš.

"Jā, Lāce būs daudz bīstamāka par Loginu. Virziens, protams, tas pats - latviskuma iznīdēšana. tikai ar gudrākiem ieročiem. kā te viens mans draugs teica: no loginas bēgām, uz lāci uzrāvāmies," piekrīt žurnāliste Elita Veidemane.

@jautaprovince

Kā jau raidījumā stāstījām – Logina bija nekas vairāk kā Lāces tekstu un ideju reproducētāja. Kad visi saprata, ka viņa to dara pagalam slikti, nebija grūti izlemt saīsināt progresīvo antinacionālās ideoloģijas un retorikas izplatīšanas ķēdi. No tās izņēma vājāko posmu.

mceclip2.png

Ekrānuzņēmums no "X"

@VentsAKrauklis

Logina bija visu laiku nemīlētākā kultūras ministre, īpaši Dziesmu svētku kustības dalībnieku vidū. Kā būs ar Agnesi Lāci ? Līdz šim specializējusies imigrācijas un sabiedrības integrācijas jomā (kas nav laba zīme latviešu tradicionālajai kultūrai). Tātad prioritātes nemainīsies

mceclip1.png

Ekrānuzņēmums no "X"

@KBlumberga

Ja @AgneseLace ,kas līdz šim ir @providus pētījumos pozicionējusies kā radikāla migrantu,krievu un minoritāšu tiesību aizstāve, būs @KM_kultura , tad , baidos, ka mūsu nākamie @Dziesmu_svetki būs zem #lgbt un minoritāšu karogiem.

mceclip3.png

Ekrānuzņēmums no "X"

@dzimmijs13

Nu ja. Uz lāci krīt! Vēl viena internacionāliste, internacionālās frontes pārstāve.

mceclip4.png

Ekrānuzņēmums no "X"