Ceturtdiena, 14.11.2024 12:07
Fricis, Vikentijs, Vincents
Piektdiena, 4. oktobris, 2024 12:38

Vai gados vecāki vīrieši drīkst pirkt bērnus caur surogasiju?

LifeSiteNews
Vai gados vecāki vīrieši drīkst pirkt bērnus caur surogasiju?
Foto - lifesitenews.com/Melnikov Dmitriy/Shutterstock
Piektdiena, 4. oktobris, 2024 12:38

Vai gados vecāki vīrieši drīkst pirkt bērnus caur surogasiju?

LifeSiteNews

Laikraksts "Daily Mail" raksta par satraucošo tendenci, kurā vecāka gadagājuma vientuļi vīrieši, kuriem netiek veikta iepriekšējās darbības un pagātnes pārbaude, var “nopirkt bērnus”, izmantojot surogasiju. Laikraksts uzsver, ka tas apstiprina surogasijas draudus un sociālo haosu, kas rodas no ģimenes jēdziena pārdefinēšanas un mātes lomas devalvēšanas. Anglijā pēdējo piecu gadu laikā gandrīz 300 vīrieši, kas vecāki par 50 gadiem, ir pieteikušies legālam tēva statusam bērniem, kas radīti surogasijas ceļā. 43 no viņiem ir vecāki par 60 gadiem.

"Daily Mail" vēsta, ka 2019. gadā tika mainīts likums, kas turpmāk atļauj arī vientuļiem cilvēkiem (tostarp vientuļiem vīriešiem) izmantot surogātmātes pakalpojumus. Līdz tam to drīkstēja izmantot pāri. Ļoti īsā laikā no vientuļiem vecākiem tika saņemti jauni 2162 pieteikumi šādai iespējai.

Par šo satraucošo faktu, kad pusmūža vecuma vīrieši izmanto surogātmātes pakalpojumu, lai kļūtu par likumīgiem vientuļajiem vecākiem, izsakās “Women’s Policy Centre” vadītāja Diana Paola:

"Kopš likuma izmaiņām vientuļi vīrieši, kas vecāki par 60 gadiem, arvien biežāk piesakās iegūt bērnus ar surogasijas palīdzību. Tam vajadzētu kļūt par ļoti satraucošu jautājumu. Kurš pārbauda, ​​vai kāds no šiem vīriešiem nav, piemēram, pedofils? Neviens. Tā ir viena no daudzajām surogasijas problēmām.

LGBT kustība jau ilgu laiku ir cīnījusies par tiesībām izmantot surogātmātes pakalpojumus, lai iegūtu bērnus, kas citādā dabiskā ceļā nav iespējams. Dažādas augsta līmeņa aktīvistu grupas kā “Men Having Babies”, ("Vīrieši, kam ir bērni") savā tīmekļa vietnē norāda: “Galvenais mūsu cīņā par vienlīdzīgāku piekļuvi vecāku tiesību iespējām ir tas, ka mēs zinām no mūsu pieredzes, ka tādas ciešanas un ilgas pēc bērna, ko izjūt viendzimuma pāri un neprecētie, kas nespēj vairoties bez medicīniskas iejaukšanās, ir līdzvērtīgas heteroseksuālu neauglīgo pāru ciešanām.”

D.Paola turpina, ka “Pirmo reizi, kad atklāju šo grupu "Men Having Babies", kas cita starpā cenšas no jauna definēt "neauglību" kā ne ar medicīnisku stāvokli, bet tikai bezbērnu stāvokli, es palaidu garām šo ļoti nozīmīgo frāzi: "un neprecēti".

LGBT kustība ir veiksmīgi uzvarējusi cīņā par sabiedrisko domu jautājumā par viendzimuma pāriem, kuri audzina bērnus (bez mātes vai bez tēva), taču man ir aizdomas, ka tomēr sabiedrībā ne visi ir atbalstoši idejai, ka pusmūža vientuļi vīrieši varētu iegūt bērnus bez viņu pagātnes izpētes. Tā parasti notiek, kad noris adopcijas vai audžuģimenes statusa iegūšanas process.”

Laikraksts “Daily Mail” atzīmēja, ka turīgo cilvēku surogātmātes izmantošana ir krietni pieaugusi un ka aizvadītā gada jūnijā 72 gadus vecam vīrietim Skotijā tika piešķirta atļauja kļūt par likumīgu tēvu trīs gadus vecam zēnam, kurš bija piedzimis surogātmātei.

Komentējot šo jaunāko statistiku, Bērnu un ģimenes tiesas konsultāciju un atbalsta dienests, ģimenes tiesību eksperte Luisa Gevarta norādīja:

“Vientuļo vīriešu un vīriešu, kas vecāki par 50 gadiem, skaits, kas piesakās vecāku tiesību iegūšanai, atspoguļo pieaugušo tendenci. Nepastāv likumīgs vecuma ierobežojums, lai kļūtu par solo vecāku.”

Alans Vaits no “Surrogacy UK” aizstāvot šo tendenci, norāda: “Kā sabiedrība, mēs esam vairāk pieraduši ņemt vērā mātes un ne tēva instinktus, taču vēlme kļūt par vecāku var būt spēcīga neatkarīgi no tā, vai esat vīrietis vai sieviete."

Savukārt Helēna Gibsone no “Surrogacy Concern” laikrakstam atklāja savu sašutumu, ka "mēs esam satriekti, redzot tik lielu skaitu vientuļo vīriešu un gados vecāku vīriešu surogātmātes pakalpojumu meklēšanu, kas bieži notiek ārzemēs un komerciālos pasākumos, kas ir aizliegti Apvienotajā Karalistē. Šī ir satraucoša tendence, ka mātes tiek izdzēstas no savu bērnu dzīves." viņa sacīja “Daily Mail”.

Jāņem vērā, ka pagājušā gada jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidīja vairāku itāļu pāru, no kuriem daudzi ir homoseksuāli, apelācijas, apstrīdot Itālijas surogātmātes aizliegumu. 23. aprīlī Eiropas Parlaments nobalsoja, lai cilvēku tirdzniecības juridiskajā definīcijā iekļautu surogātmātes praksi. Balsojuma rezultāti bija šāds: 563 bija par, 7 pret un 17 atturējās.

Raksts tulkots no LifeSiteNews